Żak Koszalin nie sprostał faworytowi. Górnik Wałbrzych wygrał w Koszalinie

W 4. kolejce Suzuki I ligi koszykarzy, Żak Koszalin wyraźnie uległ Górnikowi Trans.eu Wałbrzych 71:90. Beniaminek z Koszalina pozostaje wciąż bez wygranej w sezonie 2021/22.

Żak Koszalin - Górnik Trans.eu Wałbrzych 71:90 [ZDJĘCIA]

Trzeci mecz Żaka w I lidze rozpoczął się po myśli koszalińskiej drużyny. Było szybkie prowadzenie 5:0 i wyrównana gra przez większą część pierwszej kwarty z faworyzowanym rywalem (finalista play-off w poprzednim sezonie). Żak kilka razy obejmował prowadzenie, głównie za sprawą dominującego pod koszami Darrella Harrisa. Końcówka kwarty należała do gości. Skutecznego Krzysztofa Jakóbczyka (13 pkt w I kwarcie) wsparł inny były gracz AZS Koszalin, Marcin Dymała i goście błyskawicznie odskoczyli na 10 punktów.

W 14. min Górnik miał już 14 pkt więcej, po kolejnym trafieniu Dymały, a w 17. był o 16 oczek przed Żakiem, gdy z dystansu trafił Hubert Pabian (4/6 za 3 pkt). Do szatni goście schodzili przy prowadzeniu 50:33. Tuż przed końcem tej odsłony drugi przewinieniem technicznym został ukarany trener Żaka, Piotr Ignatowicz i musiał opuścić ławkę.

Po zmianie stron Górnik kontrolował spotkanie. Już w 21. min powiększył różnicę do 20 pkt, po trafieniu z dystansu Bartłomieja Ratajczaka. W końcówce trzeciej kwarty Żak zanotował serię 9:0, zbliżając się do rywali na 11 pkt (55:66).

Powrotu do gry o zwycięstwo dla Żaka jednak nie było. Ostatnia kwarta meczu rozpoczęła się od trafień Dymały i Jakóbczyka (za 3) na prowadzenie gości 73:57. Na 3. minuty przed końcem wałbrzyszanie osiągnęli najwyższą przewagę 23 pkt (86:63), z której w końcówce gospodarze urwali 4 punkty.

Już w środę o godz. 18.00 Żak podejmie Kotwicę Kołobrzeg w meczu 5. kolejki.

Żak Koszalin - Górnik Trans.eu Wałbrzych 71:90 (17:27, 16:23, 24:18, 14:22)Żak: Harris 21 (1x3, 16 zb.), Dłoniak 19 (2x3, 5 str.), Zarzeczny 8 (1x3, 4 zb., 3 as.), Naczlenis 6 (1x3, 4 zb., 3 str.), Szewczyk 6 (4 zb.) - Tomaszewski 6 (3 as.), Czubak 3 (1x3), Czyż 2 (5 zb.), Sewioł 0.
Górnik: Jakóbczyk 18 (3x3), Pabian 18 (4x3, 10 zb., 4 prze.), Malesa 13 (1x3), Ratajczak 9 (1x3, 3 zb.), Zywert 5 (6 as., 3 zb.) - Dymała 24 (3x3, 4 as.), Durski 2 (3 zb.), Kruszczyński 1 (6 zb.), Cechniak 0 (4 zb.), Jeziorowski 0, Pawlak 0.