Żak Koszalin uległ AZS UMCS Start II Lublin 68:81 [ZDJĘCIA]

Wysoko przegrana III kwarta przesądziła o porażce Żaka Koszalin w 28. kolejki Suzuki I ligi koszykarzy. Jacek Wójcik

Po wygranej w środę w Krośnie, gracze Żaka mogli mieć nadzieję na korzystny wynik również w sobotę. Tym bardziej, że Start II słabo radzi sobie na wyjazdach (do soboty bilans 2-10). Goście od początku jednak postawili twarde warunki. W wyrównanej I kwarcie wypracowali 3 pkt przewagi, a na początku drugiej odskoczyli na 10 oczek (30:20). Żak odrobił straty, ale nie był w stanie przełamać rywali wśród których wyróżniał się podkoszowy Adam Myśliwiec. Jego punkty i trójki Michaela Gospodarka pozwoliły Startowi na prowadzenie 46:40 po 20. min.

Kluczowa była III kwarta. Już na początku 3. i 4 . faul popełnił Marcin Tomaszewski, a goście odskoczyli na 11 pkt (24.). Później przewaga Startu rosła, a Żak miał problemy ze skutecznością. Pierwszy rzut z gry po zmianie stron trafił w... 28. min. Chwilę później występ zakończył Tomaszewski (5 faul). Po drugiej stronie Bartosz Ciechociński zakończył akcję wsadem, a na koniec kwarty trafił jeszcze trójkę. Po dwóch minutach IV kwarty przewaga gości wzrosła do 23 pkt (70:47) i dla Żaka nie było powrotu do meczu.

Żak Koszalin - AZS UMCS Start II Lublin 68:81 (20:23, 20:23, 7:19, 21:16)

Żak: Dłoniak 16 (2x3, 3 zb., 3 as.), Sewioł 14 (1x3), Harris 13 (1x3, 13 zb., 3 as., 2 bl.), Tomaszewski 10 (3 str.), Pryć 4 (5 as., 4 zb., 4 str.) - Zarzeczny 5 (3 zb., 4 str.), Czyż 3 (7 zb.), Lungwana 3, Czubak 0, Naczlenis 0.

Start II: Myśliwiec 18 (10 zb., 3 str.), Ciechociński 16 (1x3), Stopierzyński 9 (4 as., 3 zb., 3 prze.), Wąsowicz 9 (1x3, 6 as., 4 zb., 3 prze.), Obarek 7 (1x3, 3 zb.) - Gospodarek 9 (2x3), Ziółko 7 (1x3), Barnuś 2, Grzesiak 2, Nycz 2.