Żak Koszalin w finale play-off i z awansem do I ligi!

Koszykarze Żaka Koszalin nie zmarnowali szansy. Po wyjazdowym zwycięstwie w Krakowie, także w meczu numer 2 półfinału play-off AZS AGH 100:75. Tym samym zapewnili sobie występ w finale play-off II ligi oraz pierwszy w historii klubu awans do I ligi.

W rewanżowym meczu początek zdecydowanie należał do Żaka. Pierwszą kwartę zakończył 14-punktowym prowadzeniem. W drugiej goście rzucili się do odrabiania strat i zniwelowali je do 7 punktów. Po zmianie stron dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji. Koszaliński zespół dobrze bronił i skutecznie kończył swoje akcje. Na ostatnie 10. minut podopieczni Piotra Ignatowicza wychodzili przy 16-punktowym prowadzeniu i na tym nie poprzestali. Rozmiary wygranej powiększali do samego końca, a setny punkt z rzutu wolnego zdobył Mateusz Bielecki.

W finale play-off koszaliński zespół zagra ze zwycięzcą drugiego półfinału (Rycerze Rydzyna - UNB AZS UMCS Start Lublin). Pokonany AZS AGH powalczy z przegranym z tej pary o 3. miejsce, również premiowane awansem do I ligi.

Żak Koszalin - AZS AGH Kraków 100:75 (30:16, 16:23, 29:20, 25:16)
Żak: Harris 19 (1x3, 19 zb., 2 bl.), Szewczyk 17 (1x3, 4 zb., 2 bl.), Dłoniak 15 (2x3), Pryć 14 (5 as., 3 zb., 3 str.), Zarzeczny 9 (9 as., 5 zb., 3 prze., 4 str.) - Koziorowicz 18 (3 zb., 3 prze.), Bielecki 4 (5 zb.), Kwaterski 2, Naczlenis 2, Czubak 0, Lasota 0.
AZS: Smarzy 18 (2x3, 7 zb., 3 str.), Zmarlak 17 (1x3, 3 as., 3 str.), Wróbel 8 (3 zb., 3 as.), Wydra 8 (3 as., 3 zb., 4 str.), Medes 5 (3 zb.) - Dyrda 7 (1x3, 3 prze.), Mamcarczyk 7 (3 str.), Pieniążek 3, Matyja 2, Biegoń 0, Korbiel 0, Szwedo 0.