Żak Koszalin walczył, ale przegrał z wiceliderem w Gdyni

W 10. kolejce rozgrywek siódmą porażkę w sezonie poniósł koszaliński Żak. Tym razem podopieczni trenera Jacka Imiołka nie dali rady wiceliderowi z Gdyni.

9. w tabeli Żak walczył dzielnie, już w pierwszej kwarcie pokazując faworyzowanej Arce II, że tanio skóry nie sprzeda. Twarda walka, udane przechwyty i szybkie prowadzenie 7:0. Zaskoczeni takim obrotem spraw gospodarze z czasem zaczęli odrabiać straty. Oddawanie punktu za punkt trwało już do końca pierwszej fazy spotkania.

Druga kwarta to już całkowita dominacja miejscowych, którzy bezwzględnie wykorzystali przede wszystkim nieskuteczną grę przeciwnika. To w tej fazie wykrystalizowała się przewaga Arki, która już do końca meczu kontrolowała przebieg rywalizacji. I choć w trzeciej i - zwłaszcza - ostatniej kwarcie koszalińska ekipa próbowała gonić wynik, to na korzystny rezultat zabrakło już sił i czasu. Dobra gra wyróżniających się zawodników Żaka, Konrada Koziorowicza (20 pkt) i Marcina Zarzecznego (14 pkt, 6 zb., 3 as.), nie wystarczyła. W przypadku gospodarzy, tu równiej grał praktycznie cały dostępny skład, a szersza rotacja zrobiła swoje w przekroju całego meczu.

- O przegranej zadecydowała głównie druga kwarta - przyznał Imiołek. - Zabrakło skuteczności w działaniu, zabrakło skuteczności i szczęścia. To był nasz najbardziej pechowy fragment spotkania, bo i wcześniej, i później, było już lepiej z tą skutecznością. Trzeba oddać rywalom, grającym młodym składem, że świetnie dzielili się piłką. Do tego mocno bronili, o czym świadczy liczba przewinień. Ale był taki moment, na 7 minut przed końcem, w którym dwukrotnie mieliśmy otwartą drogę, by trafić "trójki". Nie wpadły, ale m.in. te sytuacje pokazują, że mogliśmy pokusić się tutaj o coś więcej - podsumował.

Arka II Gdynia - Żak Koszalin 78:62 (22:22, 20:6, 20:17, 16:17) Arka II: Romanowski 6 (8 as.), Lis 10 (3 zb.), Kaszowski 8 (2x3, 8 as.), Perzanowski 12 (6 zb.), Stańczuk 9 (12 zb.) - Olender 21 (7x3), Kołakowski 0, Pajkert 1 (3 zb.), Walkowiak 7 (1x3), Michalski 0, Szymański 4, Janiec 0.
Żak: Koziorowicz 20 (2x3), Czubak 5 (1x3, 2 zb., 2 as.), Berdzik 8 (2x3), Zarzeczny 14 (6 zb., 3 as.), Lasota 3 (5 zb.) - Naczlenis 3 (5 zb.), Bernacki 0, Jaśkiewicz 0 (2 zb.), Bielecki 4, Adamkiewicz 5 (7 zb.).