Żak Koszalin wygrał we Wrocławiu i wrócił do ósemki

Jakub Dłoniak (z piłką) aż 12 ze swoich 19 punktów zdobył w czwartej kwarcie
Jakub Dłoniak (z piłką) aż 12 ze swoich 19 punktów zdobył w czwartej kwarcie Jacek Wójcik
Żak Koszalin zrobił kolejny krok do play-off. W 23. kolejce Suzuki I ligi pewnie wygrał we Wrocławiu z WKK.

Zespół trenera Rafała Knapa odniósł trzynaste zwycięstwo w sezonie i awansował na 7. miejsce w tabeli, z takim samym dorobkiem jak szósta Kotwica Kołobrzeg.

Spotkanie praktycznie od początku toczyło się pod dyktando Żaka. Gospodarze prowadzili na początku 2:0 i 4:3, ale w 5. min było już 11:5 dla gości. Żak nie zwalniał i pod koniec kwarty jego przewaga sięgała 13 pkt (25:12). Wrocławianie zaczęli odrabiać straty od połowy II kwarty, wykorzystując słabszy okres Żaka, który w krótkim czasie popełnił aż 4 straty. W 18. min WKK na moment odzyskał przewagę (32:31) po wolnych Tomasza Ochońki, kończących serię 11:0. Odpowiedzią Żaka była trójka Macieja Marcinkowskiego, a w ostatniej minucie przed dużą przerwą, prowadzenie 39:34 zapewnili Ajay Sanders (2/2) i Maciej Szewczyk (rzut za 3 pkt).

Po zmianie stron Żak utrzymywał przewagę 3-5 pkt. W 25. min gospodarze zbliżyli się na punkt (44:45), ale odpowiedzią koszalinian była seria 10:0. Na IV kwartę Żak wyszedł przy 9-punktowej przewadze. W 35. min wrocławianie doszli na 4 oczka (64:68), ale to było wszystko. Końcówka należała do Żaka. Świetnie zagrał w niej Jakub Dłoniak, zdobywając 7 z ostatnich 11 pkt zespołu, a w całej IV kwarcie zdobył 12 ze swoich 19 pkt w meczu (8/14 z gry).

Drugim strzelcem Żaka był Wojciech Pisarczyk. Kapitan zespołu zdobył 16 pkt (5/10 z gry, 4x3 pkt), miał 9 zbiórek i 6 asyst, popełnił również 5 strat. Mateuszowi Itrichowi dwóch zbiórek zabrakło do trzeciego w sezonie double-double. Środkowy Żaka zdobył 14 pkt (6/7 z gry) i miał 8 zbiórek. Mniej skuteczny tym razem Mateusz Kaszowski (6 pkt, 3/8 z gry), za to rozdał aż 11 asyst, co jest jego drugim wynikiem w sezonie. W zespole WKK skutecznie zagrał Dominik Rutkowski. Trafił 7/10 rzutów z gry w tym 4/7 za 3 pkt.

Warto dodać, że Żak wykorzystał 14 z 16 rzutów wolnych. W tym elemencie słabo wypadli gospodarze (19/29). Brakowało im też wsparcia rezerwowych (punkty zawodników z ławki 36:8 na korzyść Żaka).

WKK Wrocław - Żak Koszalin 75:85 (14:25, 20:14, 18:22, 23:24) WKK: Rutkowski 19 (4x3, 8 zb., 3 as.), Kiwilsza 15 (5 zb., 4 str.), Wilczek 13 (1x3, 7 zb., 4 as.), Gabiński 10 (6 zb., 3 as.), Ochońko 10 (1x3, 4 as.) - Koelner 8 (2x3, 4 as.), Kowalczyk 0, Matusiak 0, Rosołowski 0.
Żak: Pisarczyk 16 (3x3, 9 zb., 6 as., 5 str.), Sanders 13 (1x3, 4 zb.), Marcinkowski 8 (2x3), Kaszowski 6 (11 as., 5 zb.), Rompa 6 - Dłoniak 19 (2x3), Itrich 14 (8 zb.), Szewczyk 3 (1x3), Karpik 0.