Żak Koszalin wygrał zaległy mecz we Wrocławiu

Udostępnij:
W rozegranym dziś zaległym meczu z 17. kolejki Suzuki I ligi koszykarzy, Żak Koszalin wygrał we Wrocławiu 69:61 z TBS Śląsk II.

Koszaliński zespół sprawił miłą niespodziankę, pokonując wyżej notowanego rywala i to w jego hali. W dodatku po raz kolejny Żak musiał radzić sobie bez najlepszego strzelca, Fineto Lungwany. Po raz kolejny klasę pokazali najbardziej doświadczeni zawodnicy beniaminka, Jakub Dłoniak (26 punktów, 5/10 za 3) i Darrell Harris (19 pkt, 14 zbiórek). Po tym meczu Dłoniak awansował na 5. miejsce w klasyfikacji strzelców, ze średnią 17,7 pkt na mecz (trzeci Lungwana ma 17,8).

Koszaliński nawet na moment nie pozwolił gospodarzom na objęcie prowadzenia. W ósmej po czwartej trójce Dłoniaka (4/4) było 21:9 na korzyść Żaka. W końcówce kwarty Śląsk II zanotował serię 9:0. W 11. min wrocławianie doszli nawet na 2 pkt (19:21), ale wtedy trafiać zaczął Harris. Po 8 punktach środkowego, Żak odskoczył na 11 oczek (16. - 34:23). Z taką przewagą zszedł też na dużą przerwę.

Do gości należał równieżpoczątek III kwarty. Już po 4. minutach prowadzenie urosło do rekordowych 18 pkt (46:28). Żak utrzymał tę różnicę do 27. minucie. Później Śląsk zaczął odrabiać straty, a nie do zatrzymania był Kacper Gordon (9 pkt w III kwarcie).

Przed ostatnią kwartą prowadzenie Żaka stopniało do 6 pkt, a w 33. minucie nawet do trzech (58:55). Na więcej zawodnicy trenera Piotra Ignatowicza nie pozwolili. Od 35. minuty zaliczył kluczową serię 8:0, przesądzając o wygranej.

Już w sobotę Żak rozegra kolejne ligowe spotkanie, również we Wrocławiu. O godz. 18.00 zmierzy się w 24. kolejce z WKK. Również w sobotę, Sensation Kotwica Kołobrzeg podejmie Deckę Pelplin. Także spotkanie w hali Milenium rozpocznie się o 18.00.

TBS Śląsk II Wrocław - Żak Koszalin 61:69 (18:21, 8:16, 22:17, 13:15)

Śląsk II: Góreńczyk 9, Zagórski 9 (7 zb.), Bożenko 4, Walski 3 (1x3), Wójcik 2 (6 zb.) -Gordon 19 (2x3, 5 as., 4 prze.), Tomczak 8 (8 zb.), Leńczuk 4, Marchewka 3 (1x3).

Żak: Dłoniak 26 (5x3, 4 zb.), Harris 19 (14 zb., 5 str.), Tomaszewski 15 (1x3, 4 as., 4 prze.), Pryć 4 (9 zb., 4 as.), Szewczyk 0 - Sewioł 5 (6 zb.), Czyż 0, Naczlenis 0, Zarzeczny 0.

Tata w klatce stawia córkę na nogi. To niesamowita historia.