Żak Koszalin zdeklasował Miasto Zakochanych Chełmno [ZDJĘCIA]

Koszykarze Żaka kontynuują marsz po wygraną w sezonie zasadniczym w grupie A II ligi. Jacek Wójcik
Po dwutygodniowej przerwie koszykarze Żaka wrócili do ligowej rywalizacji i uczynili to w bardzo dobrym stylu, odprawiając trzeci z rzędu zespół z bagażem ponad stu punktów.

Koszykarze Żaka kontynuują marsz po wygraną w sezonie zasadniczym w grupie A II ligi. W sobotę rozprawili się z zespołem z Chełmna, dominując na parkiecie od drugiej kwarty.

Gospodarze zagrali z 66-procentową skutecznością z gry i trafili aż 79 proc. oddanych rzutów za 2 pkt. Aż 51 celnych rzutów z gry oraz 42 za 2 pkt, to najlepsze osiągnięcia zespołu w historii występów II lidze. Podobnie jeżeli chodzi o asysty (37). Miażdżąca po raz kolejny była przewaga na tablicach. Żak wygrał zbiórki 52:19! Punktowała cała grająca w tym meczu jedenastka (zabrakło Macieja Szewczyka).

- Po pierwszej połowie prowadziliśmy ponad trzydziestoma punktami, ale nie byłem do końca zadowolony, bo nasza gra nie wyglądała, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Pozycji do rzucania było mnóstwo, ale wtedy trzeba pokazać mądrość i lepszą selekcję. Nie do końca to robiliśmy. Zadowolony jestem za to z energii, którą wnosimy. Mimo, że prowadzimy, cały czas staramy się grać mocno i agresywnie w obronie oraz szybko w ataku - podsumował trener Piotr Ignatowicz.

Żak Koszalin - Miasto Zakochanych Chełmno 127:67 (28:20, 34:15, 31:14, 34:18)
Żak: Harris 21 (19 zb., 6 as.), Zarzeczny 15 (1x3, 7 as., 4 zb., 3 prze.), Pryć 12 (5 as.), Dłoniak 10 (2x3), Czubak 5 (1x3, 3 as.) - Bielecki 23 (1x3, 11 zb., 3 str.), Koziorowicz 17 (1x3, 7 as., 5 zb.), Lasota 8 (8 zb.), Naczlenis 8 (2x3), Jaśkiewicz 5, Kwaterski 3 (1x3).
Miasto: Rosiński 26 (4x3, 4 as.), Bernasiak 12 (2x3, 3 prze., 3 str.), Dembek 6 (3 as.), Kołodko 5 (3 str.), Schreiber 3 (1x3, 5 zb., 3 str.) - Marciniak 9, Kozłowski 6 (2x3, 4 zb.).