Żak Koszalin zdeklasował Trefla II Sopot w jego hali

archiwum
Pierwsze zwycięstwo w 2021 roku i dwunaste z rzędu w sezonie 2020/21 odnieśli koszykarze Żaka Koszalin. Triple-double zanotował Marcin Zarzeczny.

Koszaliński zespół jechał do Sopotu w roli faworyta i nie zawiódł. Po czterotygodniowej przerwie podopieczni trenera Piotra Ignatowicza pokazali, że nie stracili nic z formy prezentowanej w końcówce 2020 r.

Tylko po pierwszych akcjach meczu młodzież z Trefla II mogła mieć nadzieję na nawiązanie walki z koszalińskim zespołem. Po 2. min sopocianie prowadzili 4:0. Podrażnili tym jednak tylko gości. W 3. min konto Żaka otworzył Maciej Szewczyk, rozpoczynając efektowną serię 23:0! Dopiero w ostatniej minucie I kwarty Trefl przełamał tę nawałnicę, ale po 10. min Żak prowadził różnicą 19 pkt. W najbardziej wyrównanej w całym meczu II kwarcie zespół z Koszalina powiększył przewagę do 23 oczek.

Po zmianie stron widowisko było całkowicie jednostronne. Żak zdobywał punkty seriami, a rywale odpowiadali pojedynczymi trafieniami. Najwyższe prowadzenie Żak uzyskał w końcówce meczu. Po serii 16:0 w 39. min było 119:50. Rywale poprawili wynik rzutem za 3 pkt. Dodajmy, że końcowa różnica 66 pkt oznacza najwyższą wygraną Żaka w tym sezonie (wcześniej 47 pkt z Sharks AWFiS Port Gdynia).

W Sopocie punktowała całą dziesiątka graczy Żaka, a aż siedmiu zdobyło 13 lub więcej punktów. Podkreślić trzeba wyczyn Marcina Zarzecznego, który zanotował tzw. triple-double, czyli dwucyfrowy wynik w trzech kategoriach statystycznych - 17 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst. To rzadki wyczyn na krajowych parkietach. Np. w PLK odotowany został tylko 11 razy odkąd prowadzone są oficjalne statystyki. Debiutujący w Żaku Jakub Dłoniak w ciągu 23. min na parkiecie zdobył 15 pkt (6/17 z gry).

Trefl II Sopot - Żak Koszalin 53:119 (7:26, 16:20, 13:41, 17:32)
Trefl II: Łałak 14 (2x3, 6 zb., 5 str.), Bobka 18 (3x3), Olechnowicz 3 (1x3, 3 as.), Jaszczerski 2 (3 str.), Kruszkowski 0 (3 zb.) - Toczek 5 (1x3), Żałudok 5 (1x3), Birunt 3 (1x3), Mazurowski 2 (7 zb.), Gurtatowski 1, Kosiorek 0, Mroczkowski 0 (4 as., 4 str.).
Żak: Zarzeczny 17 (12 zb., 10 as., 4 prze., 4 str.), Harris 16 (12 zb., 6 as., 3 bl.), Dłoniak 15 (1x3, 6 zb.), Szewczyk 13 (5 zb.), Pryć 4 (6 as., 5 zb., 4 str.) - Koziorowicz 20 (4x3, 8 as., 3 zb., 3 str.), Bielecki 14 (9 zb.), Lasota 13 (4 zb.), Czubak 6 (2x3, 3 prze.), Naczlenis 1.