MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakaz kąpieli w „Wodnej Dolinie” w Koszalinie. Nad zalewem powiewa czerwona flaga

PAP
archiwum gk24
Na kąpieliskach „Wodna Dolina” w Koszalinie oraz nad Jeziorem Dąbie w Lubczynie i Szczecinie obowiązuje zakaz wchodzenia do wody wprowadzony przez sanepid – wynika z aktualnej informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego zamieszczonej w serwisie kąpieliskowym.

W „Wodnej Dolinie”, kąpielisku na zalewie rzeki Dzierżęcinki w Koszalinie, nie można wchodzić do wody ze względu na „parametry mikrobiologiczne i wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli w związku z uzyskaniem oceny niedostatecznej za miniony sezon kąpielowy”.

Mimo że sezon kąpielowy w tej lokalizacji powinien rozpocząć się 14 czerwca, na „Wodnej Dolinie” powiewa czerwona flaga. Według informacji Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie, organizatora kąpieliska, tymczasowy zakaz wchodzenia do wody wprowadzony przez sanepid zostanie zniesiony po uzyskaniu trzech pozytywnych wyników badań wody. Kolejne zaplanowano na 27 czerwca.

Z kolei na kąpielisku w Lubczynie nad Jeziorem Dąbie nie można wchodzić do wody ze względu na przekroczenie dopuszczalnego stężenia Escherichia coli oraz obecność śniętych ryb. W tej lokalizacji, gdzie sezon kąpielowy powinien ruszyć 22 czerwca, zakaz obowiązuje do odwołania.

Zakaz dotyczy także kąpieliska „Dąbie” w Szczecinie nad Jeziorem Dąbie. Wprowadzony został do odwołania w związku z uzyskaniem oceny niedostatecznej za miniony sezon kąpielowy.

Natomiast w nadmorskich kąpieliskach, w tych które gminy otworzyły przed 1 lipca, woda jest czysta. Sanepid nie zakazuje kąpieli. Mimo to nad częścią kąpielisk, decyzją organizatora, powiewa czerwona flaga. Powodem wysokość fal i silne prądy wsteczne w Bałtyku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński