Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Załóż sobie Indywidualne Konto Pacjenta. Radzi lekarz z koszalińskiej przychodni

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Radek Koleśnik
Doktor Maciej Mielczarek z koszalińskiej przychodni VITA poleca nie tylko kontakt telefoniczny z lekarzami, ale dla własnej wygody - założenie własnego konta pacjenta. Wszystko dla bezpieczeństwa, ale też łatwiejszego funkcjonowania w dobie zagrożenia koronawirusem.

Od razu wyjaśnijmy - w dobie zagrożenia koronawirusem w przychodniach - zanim pacjent skieruje tam swoje kroki - wskazany jest przede wszystkim kontakt telefoniczny. To wszystko z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne.

- Dziękujemy za rozpowszechnienie informacji o kontakcie telefonicznym z nami, to zadziałało - przyznaje doktor Mielczarek.

- Teraz z kolei linie telefoniczne są u nas wciąż zajęte. Dlatego polecam założenie Indywidualnego Konta Pacjenta przez internet. Ja takie konto założyłem i zapewniam - to bardzo łatwe - mówi lekarz i podpowiada, jak zabrać się za aktywowanie IKP: - Trzeba otworzyć stronę: www.pacjent.gov.pl . Następnie zalogować się, wybrać sposób logowania (trzeba skorzystać z profilu zaufanego, może to być poprzez stronę banku, z którego na co dzień korzystamy. Nie wiem jednak, czy każdy bank daje taka możliwość. To załatwia się także przez internet. Na pewno można skorzystać z tego za pośrednictwem strony PKO BP. Następnie trzeba zaakceptować warunki korzystania z portalu INTERNETOWE KONTO PACJENTA, uzupełnić dane kontaktowe na tym koncie (sms, mail) i gotowe - kończy pan doktor.

- Dzięki temu wystarczy potem zadzwonić do przychodni po receptę jeden raz i nie trzeba robić już tego ponownie, by uzyskać kod recepty; kod recepty zostanie wysłany z przychodni automatycznie smsem albo mailem.

- Z pewnością znacznie usprawni to możliwość otrzymania recepty smsem przez pacjenta, a także odblokuje telefony w przychodni dla pacjentów, gdyż pacjenci nie będą musieli wykonywać drugiego telefonu po odbiór kodu - wyjaśnia Maciej Mielczarek.

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Sergiusz Karżanowski, lekarz z Koszalina o koronawirusie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo