Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zanurzeni w miłości - zbiórka na respiratory. Akcja koszalińskiego Caritas i Fundacji SMS z Nieba

Marzena Sutryk
archiwum polskapress
W związku z zagrożeniem koronawirusem ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej wspólnie z ks. Rafałem Jarosiewiczem z Fundacji SMS z Nieba zapoczątkowali w weekend akcję na rzecz zbiórki pieniędzy na zakup respiratorów dla szpitali.

- Inicjatywa nosi nazwę „Zanurzeni w miłości”. Za tydzień spotkamy się z Państwem za pośrednictwem internetu (telekonferencja z udziałem księży odbyła się przy wykorzystaniu portalu społecznościowego - dop. red.) i powiemy, ile udało się przez te dni zebrać - mówił ks. Tomasz Roda.

- Chcielibyśmy, aby z Koszalina poszła iskra i by ta akcja objęła całą Polskę. Naszym marzeniem jest, by objąć pomocą jak najwięcej szpitali - dodał ks. Rafał Jarosiewicz.

- Fundusze już wpływają na konto Caritas.

W krótkim czasie od ogłoszenia inicjatywy, za pośrednictwem strony internetowej - zanurzeniwmilosci.pl - udało się zebrać ok. 70 tys. zł, dzięki datkom od ok.1000 osób.

Wpłaty można dokonywać bezpośrednim przelewem na konto koszalińskiego Caritas albo korzystając z linków do szybkich płatności, które są dostępne na stronie zanurzeniwmilosci.pl (szybkie przelewy, blik, płatności kartą, portfel google).

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo