Zapaśnicy walczyli o tytuły w Białogardzie [ZDJĘCIA]

Pięć medali AKS Białogard i dwa ZKS Koszalin podczas mistrzostw Polski seniorów rozegranych w Białogardzie.

Najcenniejszy, złoty medal wywalczył dla AKS Krzysztof Bieńkowski w wadze do 65 kg. Dla 27-latka jest to czwarty z rzędu i szósty w karierze tytuł w kategorii seniorów. W finale walczył również starszy z braci Bieńkowskich - Adam. Niestety, uległ faworytowi, Adrianowi Hajdukowi (Slavia Ruda Śląska). Warto dodać, że obaj spotkali się już po raz trzeci w finale MP i za każdym razem górą był Hajduk.

Dorobek medalowy AKS uzupełniły brązowe krążki Patryk Dublinowski do 86 kg oraz Łukasz Dublinowski i Damian Chołuj w wadze 125 kg. Walkę o brąz przegrał 18-letni Kordian Skrzyński (61 kg). Piąte miejsce w tej samej kategorii zajął również jego rówieśnik z MLUKS Karlino, Krystian Brzeziński. Patryk Woźniak był piąty do 97 kg, Tomasz Anuszkiewicz ósmy w 125 kg, a Cezary Sadowski (wszyscy AKS) dwunasty 86 kg.

Z dobrej strony pokazali się zapaśnicy ZKS Koszalin. 18-letni Zhozef Baghramyan sięgnął po brąz do 57 kg. Starszy o 5 lat Szymon Janz, który wrócił na matę po ciężkiej kontuzji, był trzeci do 97 kg. Ponadto 9. miejsce do 74 kg wywalczył Michał Rybak.

W MP kobiet o podium otarła się Magdalena Majos z ZKS (5. do 53 kg).

W klasyfikacji klubowej mężczyzn wygrał AKS. Podopieczni Cezarego Jastreba uzyskali o 4 pkt więcej niż druga Slavia Ruda Śląska. Dziesiąty na 25 klubów był ZKS (64 pkt). W MP pań zdecydowanie najlepszym okazał się Cement Gryf Chełm.

Dodajmy, że w 70. Mistrzostw Polski seniorów i 25. MP kobiet, na matach zaprezentowało się 81 zawodników i 55 zawodniczek. Z różnych powodów na starcie zabrakło sporej grupy zawodników z krajowej czołówki (Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Magomedmurad Gadżijew, Krystian Brzozowski, Radosław Marcinkiewicz, Radosław Baran) w tym dwóch faworytów gospodarzy, Zbigniewa Baranowskiego i Kamila Skaskiewicza.