Zapasy: Dwa brązy wolniaków

(wok)
Wojciech Kukliński
Nasi zapaśnicy zapasów wolnych wywalczyli w Pucharze Polski kadetów dwa brązowe medale.

Na najniższym stopniu podium stanęli Dawid Osmulski (42 kg, ZKS Koszalin) i Ryszard Mahmudow (63 kg, ZKS). Osmulski w walce o brąz pokonał Krzysztofa Wróblewskiego z Wikinga Wolin. Mahmudow z kolei stając na podium ogólnopolskiej imprezy potwierdził drzemiące w nim możliwości. Piątą lokatę zajął Damian Woźniak (AKS Białogard). - Tym startem Damian nieco nas rozczarował. Stać go na więcej - mówi Zygmunt Kret, trener zapaśników ZKS.

Także piąte, ale w wadze do 69 kg miejsce wywalczył Adrian Czarnecki (AKS). Z kolei Wojciech Wilk z Technika Świdwin zajął w wadze do 85 kg 5. pozycję. na ósmej pozycji uplasował się jeden z faworytów kategorii wagowej 54 kg Szymon Pustelnik (ZKS). - Szymon zanotował w jednej walce sporą wpadkę i stąd takie odległe miejsce. Myślę, że na spartakiadzie będzie mógł się rywalom zrewanżować - powiedział Kret.

Na starcie pucharu w Teresinie stanęło 250 zawodników reprezentujących 59 kluby. Było to równocześnie pierwsza kwalifikacja do mistrzostw kraju tej grupy wiekowej. Dodajmy, że 11 kwietnia w Koszalinie odbędzie się druga eliminacja do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.