Zapasy: dwa medale Technika

Zapaśnicy UKS Technik Świdwin zdobyli dwa medale indywidualne i wywalczyli szóste miejsce drużynowo podczas Ogólnopolskiego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Krotoszynie.

W turnieju wystartowało 130 zawodników z 24 klubów. Znakomicie zaprezentował się Krystian Kwaśny w kategorii do 35 kg zdobył złoty medal. Krystian stoczył w drodze do finału bardzo trudne pojedynki z zawodnikami reprezentującymi Slavię Ruda Śląska, a w finałowej walce zdecydowanie pokonał (przez położenie na łopatki) zawodnika Bizona Milcz. Tym samym potwierdził, że należy do najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej.

Drugim medalistą został Tomasz Stasiewicz, zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej do 38 kg. W drodze do finał uległ po zaciętej walce późniejszemu złotemu medaliście ze Zgierza. W walce o brązowy medal wygrał na punkty po emocjonującym pojedynku z zawodnikiem reprezentującym Piast Wola.

Bardzo dobrze zaprezentował się na matach w Krotoszynie Andrzej Iwański, zajmując piąte miejsce w kategorii do 47 kg. Andrzej stoczył w turnieju pięć pojedynków. W kategorii wagowej 66 kg piąte miejsce zajął Michał Duda. W drodze do półfinału zdecydowanie wygrywał swoje pojedynki. Dopiero w walce o wejście do finały przegrał z zawodnikiem z Milicza. W walce o brązowy medal uległ nieznacznie zawodnikowi Slavii.

W punktacji drużynowej nasi zawodnicy zdobyli 31 punktów zajmując 6. miejsce drużynowo.