Zapasy > Jedenaście medali zawodników Technika Świdwin

archiwum
Bardzo dobrze spisała się dwunastoosobowa ekipa UKS Technik Świdwin podczas czwartego Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolin.

W imprezie, podczas której zaprezentowało się 203 zawodników z 16 klubów z Polski i Niemiec, świdwinianie aż 11 razy stawali na podium, Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy, kadeci oraz dziewczęta.

W kategorii dzieci (rocznik 1999 i młodsi) złoty medal dla Technika wywalczył Karol Wojciechowski w kategorii do 33 kg. Drugi do 37 kg był Sławomir Osiak, a trzeci do 33 kg Maciej Spychalski. Startujący w kategorii do 27 kg Konrad Kricki zajął piąte miejsce.

W grupie młodzików (roczniki 1996/98) świdwinianie zdobyli jeden złoty i dwa brązowe medale. W wadze do 59 kg triumfował Emil Swarcewicz, natomiast drugie miejsca zajęli Krystian Kwaśny (47 kg) i Adrian Stępień (73 kg).

W rywalizacji kadetów (roczniki 1993/95) zawodnicy Technika zdobywali medale we wszystkich kolorach. Złoty do 63 kg wywalczył Krystian Krażewski, srebrny do 76 kg Michał Duda, a brązowe Maciej Swarcewicz (63 kg) i Mateusz Jurecki (76 kg).

Jedenasty medal zdobyła w zmaganiach dziewcząt Paulina Zagożdżon. W kategorii do 70 kg wywalczyła drugie miejsce.