Zapasy > Krzysztof Bieńkowski drugi w Paryżu

Kadra polskich zapaśników startowała w prestiżowym turnieju Grand Prix Paryża, drugim w ramach Golden Grand Prix FILA (Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza). archiwum

W polskiej reprezentacji stylu wolnego walczyło trzech zawodników AKS Białogard: Krzysztof Bieńkowski, Patryk Dublinowski i Kamil Skaskiewicz.

Z trójki naszych wolniaków najwięcej powodów do zadowolenia miał Bieńkowski, który w wadze do 61 kg dotarł do finału. W drodze do niego białogardzianin odniósł dwa zwycięstwa, nie tracąc punktu technicznego. W finale powalczył z Mongolczykiem Nyam Ochir Enchsaichanem, ulegając mu 2:4.

Dwaj pozostali wolniacy z AKS bez sukcesów. Dublinowski przegrał 1:3 pierwszą walkę do 86 kg z zawodnikiem gospodarzy, Maelem Missilier i został sklasyfikowany na 9. miejscu. Z kolei wicemistrz Europy z 2013 r., Kamil Skaskiewicz, w pierwszym pojedynku do 97 kg musiał uznać wyższość Amerykanina Wynna Michalaka (przegrana 1:3) i zajął ósme miejsce.