Zapasy > Medal po siedmiu latach

(wok)
Robert Baran i Cezary Jastreb.
Robert Baran i Cezary Jastreb. rchiwum/Cezary Jastreb
Z brązowym medalem wywalczonym przez Roberta Barana (Ceramik Krotoszyn) wróciła z serbskiego Zrenjanina dziesięcioosobowa reprezentacja Polski kadetów zapaśników stylu wolnego.

W tej miejscowości odbywały się Mistrzostwa Europy Kadetów, a trenerem kadry biało-czerwonych był Cezary Jastreb, na co dzień szkoleniowiec AKS Bialogard. - Robert startował w kategorii wagowej 85 kilogramów. To pierwszy medal kadry kadetów w stylu wolnym, prowadzonej od siedmiu lat - wyjaśnia Jasterb. Blisko medalu byli również Arkadiusz Szeja i Marcin Pawlak.

Obaj uplasowali się na piątych miejscach. Grono naszych medalistów powiększyły tradycyjnie już panie. Srebrny medal w kat. 49 kg wywalczyła Sylwia Szulc (Sobieski Poznań), zaś brązowy w wadze 65 kg Daria Osocka (Agros Żary).Ostatni krążek dla Polski wywalczył Joanna Krasowska (Olimpijczyk Chełm, 52 kg), która uplasowała się na trzeciej pozycji.