Zapasy: Srebrny Gadżijew

29-letni Gadżijew podczas ME w Serbii nie zdołał obronić złotego medalu
29-letni Gadżijew podczas ME w Serbii nie zdołał obronić złotego medalu Jacek Wójcik
Bardzo dobry występ byłego wolniaka AKS Białogard.

Magomedmurad Gadżijew, zapaśnik stylu wolnego (jeszcze niedawno bronił barw AKS Białogard, obecnie AKS Piotrków Tryb.) wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy w Nowym Sadzie. W Serbii popularny Murad startował w kat. 70 kg.

Po drodze do finału Gadżijew pokonał kolejno na punkty Bułgara Nikolaja Kurtiewa (5:1), Ukraińca Semena Radułowa (7:1) i Rosjanina Israila Kasumowa (6:4). W decydującym pojedynku zaś Dagestańczyk z polskim paszportem przegrał 1:3 (3:4) z Frankiem Chamizo Marquezem, reprezentantem Włoch. Mistrz świata oraz medalista olimpijski okazał się minimalnie lepszy od wolniaka związanego z naszym regionem.

Przypomnijmy, że utytułowany Gadżijew ma na swoim koncie m.in. srebrny medal I Igrzysk Europejskich, złoty medal mistrzostw Europy, czy występ podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zawodnik AKS, Zbigniew Baranowski (kat. 86 kg), walkę o brązowy medal ME przegrał niewielką różnicą punktową z Turkiem Selimem Yasarem 1:3 (3:4), ostatecznie zajmując 5. miejsce. Z kolei Krzysztof Bieńkowski (styl wolny, kat. 65 kg) w 1/8 finału uległ Azerowi Gitinomagomedmowi Gadżijewowi 1:3 (1:4) i zawody zakończył na 9. miejscu.