Zapłacili za błędy. Leśnik Manowo rozgromiony przez MKP Szczecinek

W meczu w ramach 28. kolejki rozgrywek MKP nie dał szans Leśnikowi, rewanżując się tym samym za przegraną z pierwszej części sezonu.

Wynik otworzył, po składnym kontrataku i asyście Adama Jabłońskiego, Marcin Kaszczyc. Goście mieli szansę na wyrównanie tuż przed przerwą, ale zamiast tego spotkała ich cała lawina nieszczęść. Najpierw strzał Mateusza Myślińskiego z rzutu karnego obronił Mateusz Sochalski, a chwilę później drugiego gola dla miejscowych dołożył Daniel Szymański.

Po przerwie gospodarze objęli pełną kontrolę nad wydarzeniami na murawie. Hat-tricka skompletował Szymański (raz gol po kontrze, raz wygranie pojedynku biegowego z obrońcą i strzał tuż obok bramkarza), a kropkę nad "i" postawił wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Krzysztof Hrymowicz, wykorzystując sytuację sam na sam. Honorowe trafienie dla manowian zaliczył Adrian Szatkowski, ale to było tego dnia zdecydowanie za mało na dobrze dysponowany szczecinecki zespół.

MKP Szczecinek - GKS Leśnik Manowo 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Marcin Kaszczyc (30.), 2:0 i 3:0 Daniel Szymański (44. i 54.), 3:1 Adrian Szatkowski (83.), 4:1 D. Szymański (84.), 5:1 Krzysztof Hrymowicz (86.).
MKP: Sochalski - Sadzik, Kusiak, Drzewiecki, Jurjewicz, Bednarski, Góra, Jabłoński (72. Juśkiewicz), Jureczko (72. Palus), Kaszczyc (80. Hrymowicz), Szymański.
Leśnik: Rutecki - Bać, Bień (71. Ostrowski), Zdanowicz, Symonowicz (54. Rakowski), Asman (66. Maciukajć), Myśliński, Sulima, Szostak, Szatkowski, Sorbian (54. Jakubowski).