Zarobki w wojsku 2020. Ile zarabiają żołnierze? Najnowsze podwyżki. Oto STAWKI w polskiej armii! Kampania Zostań Żołnierzem RP

red
Nowe proponowane stawki uposażenia zasadniczego w wojskuZobacz też: Tak mówią w wojsku. Krótki test Polska Press - archiwum
Zarobki żołnierzy w 2020 roku. Ile zarabiają wojskowi po podwyżkach? Na jakie wynagrodzenie można liczyć służąc w wojsku? Jaki stawki wypłaca polska armia? Coraz lepiej, ale wciąż za mało, dlatego szef MON, Mariusz Błaszczak podnosi pensje i realizuję kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Zobaczcie, jakie wynagrodzenie po jej zmianach przysługuje w wojsku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Przyjrzyjmy się zatem zarobkom żołnierzy w 2020 roku! Wszystkie szczegóły dotyczące zarobków znajdziecie w poniższym materiale.

Zarobki żołnierzy w 2020 roku. Jakie są nowe stawki w armii?

Służba w wojsku w końcu ma być bardziej opłacalna, a to ma przyciągnąć młode pokolenie do żołnierskiego munduru. Najwyższe podwyżki dostaną najniżej uposażeni szeregowi żołnierze liniowi. Ich pensja wzrosły w 2019 roku już o 14 procent. Młodsi oficerowie dostali pensje o 10 procent wyższą, a oficerowie o 11 procent.

Średnie, przeciętne wynagrodzenie brutto w tej formacji wzrasta o 540 złotych do 5530 złotych (dane businessinsider.com.pl). Minister Błaszczak zapewnił, że w budżecie MON znajdą się pieniądze na kolejne podwyżki.

Zobacz też: Tak mówią w wojsku. Krótki test

Nowe proponowane stawki uposażenia zasadniczego w wojskuZobacz też: Tak mówią w wojsku. Krótki test
Nowe proponowane stawki uposażenia zasadniczego w wojsku

Zobacz też: Tak mówią w wojsku. Krótki testPolska Press - archiwum

Podwyżki w wojsku 2020. Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Podwyżki mają zwiększyć nasze siły zbrojne, czyli zachęcić młodych do wstępowania do tej formacji.

- Rozpocząłem kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i założenie jest takie, żeby służba w Wojsku Polskim była godnie wynagradzana, żeby przyciągnąć do Wojska Polskiego, zachęcić młodych ludzi do wstępowania do wojska " - cytuje ministra Mariusza Błaszczaka portal Bussines Insider.

Polecamy: Zarobki w Biedronce. Kolejne podwyżki!

Jakie są zatem zarobki w wojsku po zmianach? Zarobki żołnierzy


Nowe proponowane stawki uposażenia zasadniczego wynoszą w przypadku >>>>>>>> szczegóły w poniższej galerii):

Zarobki w wojsku 2020. Ile zarabiają żołnierze? Najnowsze po...

dane za: portal-mundurowy.pl

NowosciTorun

Materiał oryginalny: Zarobki w wojsku 2020. Ile zarabiają żołnierze? Najnowsze podwyżki. Oto STAWKI w polskiej armii! Kampania Zostań Żołnierzem RP - Nowości Dziennik Toruński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 548

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 lutego, 19:43, Gość:

Praca w IT. 13k na rękę. W przypadku wojny biorę oszczędności i uciekam. Nosze koszulki z orłem, ale jak trzeba będzie nosić z Big Benem to też będę nosił.

19 lutego, 14:33, Marine26:

Wyluzowane podejście . Heh

Pajac

121

Podwyżki w wojsku- będzie wojna albo....stan wojenny?

G
Gość

kiedyś było takie powiedzenie "gdzie kończy się logika tam zaczyna się wojsko" dają kase bo nie ma chętnych lub są narkomanii lub podobny element

G
Gość

W wojsku jak jest wie ten kto służył służy i ma zdrowe podejście do pełnienia swojej funkcji. Nie jest łatwo psychikę trzeba mieć silną. Co do podwyżek Hmm będą przy wyborach na prezydenta ;) czyli kolejna zagrywka polityczna i robienie z żołnierzy i z ich rodzin debili.

Obiecują gadają i na tym się kończy👌 Wszytskiego dobrego Polacy.

M
Marine26
17 lutego, 19:43, Gość:

Praca w IT. 13k na rękę. W przypadku wojny biorę oszczędności i uciekam. Nosze koszulki z orłem, ale jak trzeba będzie nosić z Big Benem to też będę nosił.

Wyluzowane podejście . Heh

J
Janka

Nieporozumieniem jest pisanie o wynagrodzeniu w odniesieniu do żołnierzy zawodowych.

Ustawa z dnia 11 września 2003r.o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych jednoznacznie określa, że otrzymują oni UPOSAŻENIE, a nie wynagrodzenie.

Rozdział 5 Uposażenie i inne należności pieniężne żołnierzy zawodowych

Art.71.1. Żołnierze zawodowi otrzymują uposażenie i inne należności pieniężne określone w ustawie.

2.Przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych stanowi wielokrotność kwoty bazowej, której wysokość określa ustawa budżetowa.

3.Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej określi, w drodze rozporządzenia, wielokrotność kwoty bazowej, o której mowa w ust.2.

Ustalając wielokrotność kwoty bazowej, rozporządzenie powinno uwzględnić prestiż zawodu żołnierza zawodowego, a także warunki, o których mowa wart.3 ust.3.4.

Przez przeciętne uposażenie, o którym mowa w ust.2, rozumie się uposażenie wraz z miesięczną równowartością dodatkowego uposażenia rocznego.

E
Ed
18 lutego, 22:02, Gość:

Podporucznik dyplomowany - ponad 5200 brutto, nauczyciel dyplomowany - 3800 brutto. Chyba mam powód by żałować, że nie zostałem w wojsku.

Zdecydowanie nie ma czego żałować !

Jednak służba to nie to samo co praca w szkole.

Żołnierza obowiązuje zadaniowy czas zajęć służbowych z uwzględnieniem prawa do odpoczynku.

Powszechnie uznawana prawa obywatelskie w przypadku żołnierza są na różne sposoby znacząco ograniczone.

Żołnierz de facto "czeka na wojnę", a w skrajnych sytuacjach przełożony może dysponować jego życiem na współczesnym polu walki.

Kto zna wojsko tylko z literatury i filmów, ten może się bardzo zdziwić gdy pójdzie w kamasze.

M
Michał
18 lutego, 8:30, Luna:

Tchórze bez umiejętności podejmowania decyzji.. donosiciele...nieroby...lenie śmierdzące...plotkarze... kłamcy... takie mam zdanie o żołnierzach po przepracowaniu 7 lat w wojsku na stanowisku pracownika cywilnego. Owszem są w wojsku porządni żołnierze, tacy z powołania, odważni, decyzyjni, patrioci, kulturalni, inteligentni, sumiennie wykonujący swoje obowiązki, mający instrukcje w jednym paluszku, ale takich było zaledwie kilku... na cały stan osobowy jednostki. Ci żołnierze cały czas pełnili funkcję tzw. wołów do roboty kiedy cała reszta zbijała bąki. Jednoczesnie piętnowani byli za swoją kreatywność i sumienność, blokowano im rozwój i awans, nie przyznawano nagród... A takie nieroby co to donoszeniem na kolegów się zajmowali, bez znajomości podstawowych instrukcji byli później wyróżniani... I tak swoją mentalnością zabija "wojsko" potencjał w "prawdziwych" żołnierzach. Jeśli nie płyniesz z prądem i w dodatku się wychylasz bo masz wiedzę, logicznie myślisz i czytasz ze zrozumieniem to będą próbowali cię zniszczyć. Aż strach pomyśleć co by się działo gdyby doszło do jakiegoś konfliktu...większość by uciekła ze strachu a ci co by zostali wzajemnie by się wystrzelali. I za co tu te podwyżki ????

No niestety tak jak Pan mówi. 7 lat służby w zawodowej i potwierdzam słowa przedmówcy. W tym roku rzucam kwit bo nie idzie wytrzymać w tej patologii.

G
Gość

Podporucznik dyplomowany - ponad 5200 brutto, nauczyciel dyplomowany - 3800 brutto. Chyba mam powód by żałować, że nie zostałem w wojsku.

G
Gość
16 lutego, 13:41, Gość:

Ostatnim żołnierzem był mój dziadek, walczący pod dow. Andersa, reszta to jakiś podpierdółki. Nikomu niepotrzebni. Pieniądze na leczenie, a nie na trzymanie zbędnych darmozjadów! Mam w rodzinie takiego. Leń patentowany, bez zawodu i matury poszedł na wojskowego, w wieku 40 lat emeryturka i mieszkanie. Jakoś się tam przebujał i tyle.

16 lutego, 14:23, Anka:

Kto nie pracował w wojsku nie ma zielonego pojęcia o ich pracy 🙂 twój dziadek działał w czasie wojny wiec nie porównuj bo to słabe jest 😠 teraz wojny nie ma !!! Praca jak każda inna a mają jej naprawdę dużo .Są tez tacy jak u ciebie w rodzinie czyli nieroby a całą robotę za niego pewnie wykonywali inni i uwierz ze praca w wojsku to nie latanie z saperką po lesie i obijanie się .Ale co ty możesz o tymwiedxiec skoro wypisujesz takie głupoty 😂😂😂 gdybys był w wojsku pewnie pierwszy byś uciekał po tygodniu 😂😂😂

16 lutego, 21:12, Pracownik:

Kurczę szkoda że zawsze się wypowiadają ci co nie mają zielonego pojęcia pracuje w wojsku od 23 lat mam wyższe wyszktalcenie i 2700 zł na rękę jestem pracownikiem cywilnym i uwierz mi że to jest ciężki chleb i masz stare informacje bo żołnierz mieszkanie ma teraz na czas służby w danym mieście jak są oczywiście wolne życie na dwa domy bo jeśli nie ma etatu to idziesz tam gdzie ci każą i nie jest to 10 km od miejsca zamieszkania. Mam takich kolegów którzy co piątek jeżdżą do domu 300 km żeby pobyć z rodziną te dwa dni... każda praca w tym kraju powinna być godnie opłacana żeby człowiek mógł za to żyć obojętnie czy jest to sprzątaczka żołnierz czy policjant. A przecież nikt nikomu nie broni wstąpić do wojska jeżeli uważasz że jest tak kolorowo i nazywasz ludzi nierobami to zapraszam do pracy w wojsku każdy może wybrać. Jak tak było dobrze w wojsku i n8c nie robił to czemu nie służył dalej żeby mieć pełną emeryturę tylko odszedł wcześniej pewnie takie miał mniemanie o pracy w wojsku jak Ty i nie wytrzymał presji. Pozdrawiam

17 lutego, 13:03, Gość:

Święta prawda! O ile zawodowi wojskowi jeszcze jakoś lepiej wychodzą, o tyle pracownik cywilny w wojsku to"biały murzyn" i nikt się za nim nie ujmuje. Zwiałam po 18 latach, bo zarobki były żenująco niskie i nadal takie są, niestety. Pozdrawiam wszystkich pracowników cywilnych wojska

Dokładnie tak jest!Ci co myślą że w wojsku są kokosy to rozwiewam nadzieję niestety ale NIE MA...

j
jola

za co płacić tym szwejom za zbiórki, apele, chlanie na poligonach itp.a za misje dodatkowy hajs, niech tą kasę dadzą kulsonom bo oni praktycznie codziennie, oprócz leserów w białych koszulach tj. naczelników z-ców , sekretarek itp., codziennie narażają życie i zdrowie na ulicach.

G
Gość
17 lutego, 07:53, Gość:

Jakie podwyżki, obiecane w 2020 dalej czekamy. Jeszcze mają zabrać za brak kwatery.

17 lutego, 16:02, Zołnierz:

I niech zabierają. 2002 nie było żadnego rozłąkowego ani nie płacili za brak kwatery a teraz w głowach Wam się miesza. Jedna norma i wystarczy.

To maja ci, którym z kobietami nie wyszło starzy kawalerowie...

G
Gość
17 lutego, 13:05, Ktoś:

Dadzą podwyżki to możecie wtedy pisać o tym pismaki jedne.......

Slusznie

L
Luna

Tchórze bez umiejętności podejmowania decyzji.. donosiciele...nieroby...lenie śmierdzące...plotkarze... kłamcy... takie mam zdanie o żołnierzach po przepracowaniu 7 lat w wojsku na stanowisku pracownika cywilnego. Owszem są w wojsku porządni żołnierze, tacy z powołania, odważni, decyzyjni, patrioci, kulturalni, inteligentni, sumiennie wykonujący swoje obowiązki, mający instrukcje w jednym paluszku, ale takich było zaledwie kilku... na cały stan osobowy jednostki. Ci żołnierze cały czas pełnili funkcję tzw. wołów do roboty kiedy cała reszta zbijała bąki. Jednoczesnie piętnowani byli za swoją kreatywność i sumienność, blokowano im rozwój i awans, nie przyznawano nagród... A takie nieroby co to donoszeniem na kolegów się zajmowali, bez znajomości podstawowych instrukcji byli później wyróżniani... I tak swoją mentalnością zabija "wojsko" potencjał w "prawdziwych" żołnierzach. Jeśli nie płyniesz z prądem i w dodatku się wychylasz bo masz wiedzę, logicznie myślisz i czytasz ze zrozumieniem to będą próbowali cię zniszczyć. Aż strach pomyśleć co by się działo gdyby doszło do jakiegoś konfliktu...większość by uciekła ze strachu a ci co by zostali wzajemnie by się wystrzelali. I za co tu te podwyżki ????

G
Gość

Jestem żołnierzem. Żal mi to wszystko czytać. Kto nie śłużył to nie wie jak jest. Zapraszam wszystkich do tzw. pracy w wojsku za super kasę. Zdaj egzamin z wychowania fizycznego, przejdź komisje wojskowa i rozmowę z psychologiem. A potem to już tylko wymarzona praca za fajna kasę.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3