Zawodnicy Startu Koszalin wrócili do gry i od razu z sukcesami

Zawodnicy Startu Koszalin z powodzeniem uczestniczyli w 48. Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Krakowie. archiwum

Drużyna startowała w składzie 7-osobowym. Tradycyjnie filarami byli Robert Jachimowicz, który zdobył złoty medal w rzucie dyskiem z wynikiem 19,76 m, oraz Maciej Sochal, zdobywca złotego medalu w rzucie maczugą (wynik 27,07 m) i złota w pchnięciu kulą (9,35 m).

Ponadto Aleksandra Głuska zajęła 1. miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem (3,88 m) i 2. miejsce w rzucie maczugą (10,53 m).
Andrzej Radomski wywalczył srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 20,68 m, a Marek Siemiątkowski brązowy medal w rzucie oszczepem (jego rezultat to 15,04 m).

Józef Szczeblewski, weteran biegów, również powrócił do startów w konkurencjach rzutowych i zajął punktowane miejsca - 6. miejsce (21,14 m) w rzucie dyskiem i 6. miejsce w rzucie oszczepem (14,72 m).

Debiutujący na zawodach takiej rangi Aleksander Waszak w pchnięciu kulą był siódmy (5,01 m).
Zawodnicy startowali w swoich klasach sportowych w zależności od rodzaju schorzenia.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników, szczególnie w tak trudnym czasie związanym z sytuacją pandemiczną, gdzie mieliśmy długą przerwę w treningach lub były one prowadzone indywidualnie - powiedział Piotr Musiał, wiceprezes Startu Koszalin.

- Kalendarz imprez został całkowicie zmieniony i niejednokrotnie trzeba było zmieniać cykle treningowe. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie w treningach i starcie oraz trenerowi Adrianowi Mikołajczykowi - podsumował.