Zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska ścigały się w Pucharze Świata

Daria Pikulik (na zdjęciu)
Daria Pikulik (na zdjęciu) archiwum
Trzy zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska - Marlena Karwacka oraz siostry Daria i Wiktoria Pikulik - reprezentowały Polskę podczas zawodów torowego Pucharu Świata w Berlinie. Tym razem żadnej z nich nie udało się stanąć na podium.

Pierwszy dzień zawodów stał pod znakiem rywalizacji drużynowej. Z polskich zespołów najlepiej wypadła drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie.

Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj uzyskały w eliminacjach siódmy czas. W 1. rundzie poprawiły uzyskany wynik, ale nie dało im to awansu i ostatecznie uplasowały się na 7. miejscu. Wygrała drużyna Wielkiej Brytanii przed Australią i Kanadą. Pechowy występ zanotowała drużyna sprinterek.

M. Karwacka i Urszula Łoś przegrały zaledwie o 21 tysięcznych sekundy rywalizację o awans do 1. rundy z zespołem Meksyku. Ostatecznie Polki zostały sklasyfikowane na 9. miejscu. Wygrały Rosjanki przed Niemkami i Chinkami.W sprincie indywidualnym M. Karwacka odpadła w kwalifikacjach, zajmując ostatecznie 30. lokatę.

Także w keirinie kolarka z Darłowa szybko zakończyła swój występ. W wyścigu pierwszej rundy Polka była czwarta, a w repasażu zajęła 2. miejsce. Z kolei D. Pikulik razem z N. Płosaj zajęły 8. miejsce w madisonie.

Duet ten punktował w trzech sprintach. Zdecydowane zwycięstwo odniosły Brytyjki, Laura Kenny i Emily Nelson. Kolejne zawody PŚ odbędą się w dn. 14-16 bm. w Londynie.

Na rynku miejskim w Darłowie zorganizowano Galę Kolarstwa. Uroczyście powitano darłowskie kolarki, które niedawno wróciły z Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie torowym. Na scenie zaprezentowały się: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Marta Jaskulska, Nikola Sibiak oraz Nikola Seremak. Młode kolarki w ostatnim czasie pokazały swoją świetną formę  zdobywając szereg medali. - Kolarstwo to świetny sposób na zorganizowanie sobie czasu. To jest sport, w którym można się rozwinąć, przy tym zwiedzić wiele miejsc na świecie i poznać ciekawych ludzi. Moje najbliższe plany to zdobywanie pucharów świata i kwalifikacja olimpijska - mówiła podczas gali Daria Pikulik.Warto przypomnieć, że Daria Pikulik zdobyła m.in. 4 miejsce mistrzostw świata elity w omnium olimpijskim w Hongkongu w 2017 roku. Zajęła także 2 miejsce mistrzostw Europy do 23 lat w wyścigu drużynowym (Anadia 2017). W trakcie Gali Kolarstwa w Darłowie mieszkańcy mogli porozmawiać z medalistkami o ich pasji do kolarstwa. Na koniec był tort ze zdjęciem wszystkich zawodniczek.