Zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska w czołówce zawodów w Belgii

Marta Jaskulska
Marta Jaskulska archiwum
Kolejne udane starty mają za sobą zawodniczki z naszego regionu.

W belgijskim Gent zorganizowano zawody torowe 1 kat. UCI International Belgian Track Meeting z udziałem zawodniczek z regionu. Marta Jaskulska (Klub Kolarski BCM Nowatex Ziemia Darłowska) wygrała wyścig eliminacyjny w kat. omnium elita, a ostatecznie przypadło jej, po sześciu konkurencjach, 2. miejsce. (167 pkt).

Pierwsza była Rosjanka Olga Zabielinska, trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich.

W kategorii juniorek Nikola Wielowska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) w swoim pierwszym starcie w barwach reprezentacji Polski wygrała w scratchu oraz zdominowała wyścig punktowy. Trenerem kolarek z Darłowa jest Marcin Adamów.

Przypomnijmy, że podczas niedawnego torowego Pucharu Świata w Hongkongu duet sprinterski z Marleną Karwacką w składzie zajął 5. miejsce, a drużyna kobiet (Justyna Kaczkowska, Wiktoria Pikulik, Łucja Pietrzak, Nikol Płosaj) - 10.

Na rynku miejskim w Darłowie zorganizowano Galę Kolarstwa. Uroczyście powitano darłowskie kolarki, które niedawno wróciły z Mistrzostw Świata juniorów w kolarstwie torowym. Na scenie zaprezentowały się: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Marta Jaskulska, Nikola Sibiak oraz Nikola Seremak. Młode kolarki w ostatnim czasie pokazały swoją świetną formę  zdobywając szereg medali. - Kolarstwo to świetny sposób na zorganizowanie sobie czasu. To jest sport, w którym można się rozwinąć, przy tym zwiedzić wiele miejsc na świecie i poznać ciekawych ludzi. Moje najbliższe plany to zdobywanie pucharów świata i kwalifikacja olimpijska - mówiła podczas gali Daria Pikulik.Warto przypomnieć, że Daria Pikulik zdobyła m.in. 4 miejsce mistrzostw świata elity w omnium olimpijskim w Hongkongu w 2017 roku. Zajęła także 2 miejsce mistrzostw Europy do 23 lat w wyścigu drużynowym (Anadia 2017). W trakcie Gali Kolarstwa w Darłowie mieszkańcy mogli porozmawiać z medalistkami o ich pasji do kolarstwa. Na koniec był tort ze zdjęciem wszystkich zawodniczek.