Zawody OOM. Zawodnicy z regionu wywalczyli 4 medale

Cztery medale wywalczyli zawodnicy z regionu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Zawody 23. OOM rozegrane na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zgromadziły ponad 850 zawodników i zawodniczek z 224 klubów. W dorobku naszych sportowców znalazły się 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy krążek.

Po najcenniejszy medal sięgnął Adam Kasprowicz z KL Bałtyk Koszalin. Podopieczny trenera Mateusza Czepiela był najszybszy w biegu na 2 km z przeszkodami. Uzyskał czas 6.05,06 min, poprawiając rekord życiowy o ponad 10 sekund! Drugiego biegacza na mecie wyprzedził o ponad 3 s.

Wielkie powody do radości miał w Warszawie trener KB Dziesiątka Białogard, Jarosław Cichocki. Utytułowany zawodnik, w przeszłości reprezentant kraju, dochował się aż dwóch medalistów OOM (mistrzostwa Polski juniorów młodszych). Srebrny medal na dystansie 3000 m zdobył Robert Górzyński (czas 8.58,16), a brązowy Kacper Wiśniewski (9.02.17). Warto przypomnieć, że pierwszy z wymienionych został niedawno brązowym medalistą podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy na Węgrzech. W finałach OOM uzdolnieni biegacze z Białogardu ustąpili tylko Tomaszowi Kurowskiemu z GKS Żukowo (8.55,23), który zdobył swój trzeci tytuł.

Na drugim stopniu podium stanęła zawodniczka ULKS Tychowo, Małgorzata Czarnata. Podopieczna trenera Józefa Grabarczyka zaliczała się do faworytek w rzucie oszczepem. W eliminacjach uzyskała drugi wynik 45,46 m. W finale poprawiła ten rezultat, osiągając 47,17 m, ale do wyniku zwyciężyczni, Marii Szramiak z AML Słupsk, zabrakło ponad 2 m. Warto dodać, że w tym roku Małgosia, uczestniczka mistrzostw świata w Nairobi i szósta oszczepniczka OFME na Węgrzech rzucała blisko 52 m, co w Warszawie dałoby złoto. Dodajmy, że w finale zmagań oszczepniczek startowała również Kornelia Kalinowska z MKS Junior Złocieniec. Z wynikiem 38,72 m (w elim. 41,41 m - rekord życiowy) zajęła 9. miejsce.

O podium w trójskoku otarła się Zuzanna Chomicz ze Sztormu Kołobrzeg. Do finału dostała się z trzecim wynikiem eliminacji (11,50 m). W walce o medale poprawiła się o 27 cm, poprawiając życiówkę. Rezultat ten dał jej najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Do brązowej medalistki straciła 11 cm. Piąta w finale trójskoku była Zuzanna Różańska (Bałtyk). Zarówno w eliminacjach (11,41 m), jak i w finale (11,61) poprawiała swój życiowy wynik. Z. Chomicz była też ósma w skoku w dal z życiówką 5,46 m. W rzucie dyskiem siódmą lokatę zajęła jej klubowa koleżanka, Julia Barda, (34,48 m, w elim. 35,04 m). Również siódma, w finale B na 100 m, była Lucyna Łoś (KL Iskra Białogard) - 12,7 3 s.

W zmaganiach oszczepników 5. miejsce dla Michała Sidełko (Bałtyk), który uzyskał wynik 55,84 m. Dwunasty był Jan Szpytma (Junior) - 41,90 m (w elim. 54,65). Natan Frąckiewicz z STS Pomerania Szczecinek uplasował się na 6. pozycji w finale biegu na 110 m przez płotki (14,68 s, w elim. 14,58).