Zbigniew Baranowski z AKS Białogard brązowym medalistą mistrzostw Europy!

OPRAC.:
Zawodnik AKS Białogard Zbigniew Baranowski sięgnął po brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym. AKS Białogard facebook
Zawodnik AKS Białogard Zbigniew Baranowski sięgnął po brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w Budapeszcie!

Startujący w wadze do 97 kg Zbigniew Baranowski w walce o brązowy medal pokonał Gruzina Elizbara Odikadze 4:2.

W drodze do medalu Zbigniew Baranowski pokonał najpierw w kwalifikacjach Alejandro Canadę Pancorbo z Hiszpanii 10:0, następnie w ćwierćfinale poradził sobie z Mołdawianinem Radu Lefterem (10:0), w półfinale przegrywając z późniejszym złotym medalistą, Azerem Mogomedchanem Magomedowem (4:6).

Warto dodać, że również we wtorek, o brązowy medal w kategorii do 65 kg, walczył klubowy kolega Zbigniew Baranowskiego, Krzysztof Bieńkowski. Zawodnik AKS Białogard uległ Albańczykowi Islamowi Dudaievowi 0:5 i ostatecznie zajął piąte miejsce.