Zefir Wyszewo górą w czwartoligowych derbach gminy Manowo [ZDJĘCIA]

Zefir Wyszewo (czerwono-czarne stroje) wygrał drugi mecz w sezonie.
Zefir Wyszewo (czerwono-czarne stroje) wygrał drugi mecz w sezonie. Jacek Wójcik
Rozegrana w świąteczny czwartek, 36. kolejka piłkarskiej IV ligi była udana dla zamykającego tabelę Zefira Wyszewo.

Zdegradowany już do okręgówki, beniaminek wygrał drugi mecz w sezonie, w dodatku gminne derby z GKS Manowo! Do przerwy na boisku w Wyszewie nieco lepiej prezentowali się goście z Manowa, ale to Zefir objął prowadzenie w 37. minucie po rzucie rożnym i strzale Seweryna Fijołka. Wcześniej dwie dobre okazje po stałych fragmentach gry mieli piłkarze z Manowa.

Tuż po zmianie stron wynik na 2:0 podwyższył Sebastian Martofel. Ten gol wyraźnie podciął skrzydła graczom GKS. W ich grze brakowało dokładności, rzadko też kończyli swoje akcje strzałami na bramkę Marka Kapały.

Gospodarze nie wypuścili wygranej z rąk, a wynik ustalił w 67. minucie Konrad Symonowicz. Wprawdzie w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS nie zdołał go pokonać, ale za chwilę poprawił się i trafił z ostrego kąta.

Zefir Wyszewo - GKS Manowo 3:0 (1:0)
1:0 Fijołek (37.), 2:0 Martofel (48.), 3:0 Symonowicz (67.).