MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie: pomożemy wam wybrać dobrą przyszłość

opr. redakcja
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Boninie
Czas, w którym się znaleźliśmy, jest dla nas wszystkich trudny - obawiamy się o nasze zdrowie i jesteśmy zaniepokojeni przyszłością. Stres z tym związany z pewnością nie sprzyja podejmowaniu decyzji. Troszcząc się o uczniów klas ósmych oraz chcąc ułatwić rodzicom dostęp do niezbędnych informacji dotyczących wyboru szkoły dla swojego dziecka, chcielibyśmy zaprezentować naszą placówkę.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Boninie to placówka z blisko 50- letnią tradycją. Przez wszystkie lata działalności szkoły dbano, aby jej oferta kształcenia była dostosowana do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Wiązało się to z systematyczną modernizacją i rozbudową bazy dydaktycznej oraz właściwym doborem wykwalifikowanej kadry, dzięki czemu szkoła jest dziś nowoczesną placówką oświatową. To miejsce, w którym obecni ósmoklasiści mogą kontynuować naukę i zdobyć ciekawy zawód- zgodnie z ich zainteresowaniami i zdolnościami.

Drogi Ósmoklasisto! Jeśli:

  • lubisz przyrodę i pracę na świeżym powietrzu- to kontynuowanie nauki w Technikum architektury krajobrazu jest właśnie dla Ciebie! Tu nauczysz się projektowania, urządzania i pielęgnowania terenów zielonych, sporządzania projektów i kosztorysów oraz zrobisz prawo jazdy kategorii T!
  • kochasz zwierzęta i w przyszłości chcesz z nimi pracować- zapraszamy Cię do Technikum weterynarii! Z nami zdobędziesz wiedzę z zakresu opieki nad zwierzętami, udzielania im pierwszej pomocy, podawania leków, pobierania próbek do badań laboratoryjnych, przeprowadzania zabiegów sanitarno-higienicznych i fizykoterapeutycznych, a także prawo jazdy kategorii B!
  • przyrządzanie potraw sprawia Ci przyjemność, to pomożemy Ci w rozwijaniu pasji, kształcąc Cię w Technikum żywienia i usług gastronomicznych! Nauka na tym kierunku pozwoli na zdobycie umiejętności przygotowywania i dekorowania potraw z uwzględnieniem nowych trendów żywieniowych i nowoczesnych technologii, planowania jadłospisów, a także organizowania i wykonywania usług gastronomicznych, w tym – przyjęć i bankietów. Partycypujemy w kosztach związanych z zakupem artykułów spożywczych wykorzystywanych na zajęciach praktycznych!
  • interesuje Cię mechanizacja, chcesz poznać nowoczesny sprzęt wykorzystywany w rolnictwie i jego obsługę to mamy dla Ciebie właściwą ofertę! W Technikum mechanizacji rolnictwa nauczysz się diagnozowania uszkodzeń i naprawy maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej, wykonywania prac wymagających ich użycia, wykorzystywania sprzętu i programów komputerowych (takich jak trenażer diagnostyki, symulator kombajnu, dron) służących do nauki i realizacji zadań zawodowych, prowadzenia samochodów osobowych, ciągników i kombajnów zbożowych oraz zdobędziesz prawo jazdy kategorii B i T!
  • w przyszłości chcesz wykonywać zawód związany z mechanizacją rolnictwa, to mamy dla Ciebie właściwy kierunek kształcenia: mechanik- operator w Branżowej Szkole I stopnia! Tu nauczysz się obsługi, naprawy i użytkowania pojazdów i maszyn rolniczych, oceniania ich stanu technicznego i usuwania usterek, wykonywania zmechanizowanych prac polowych (w tym- zbioru zbóż i roślin okopowych), a także zrobisz prawo jazdy w kategorii B i T!
  • myślisz o zdobyciu zawodu kucharza, to proponujemy Ci naukę na tym kierunku w Branżowej Szkole I stopnia! Z nami poznasz tajniki organizowania produkcji gastronomicznej, przyrządzania dań, napojów i deserów, obliczania ich wartości odżywczej i energetycznej oraz opracowywania ofert kulinarnych dla konsumentów. Zapewniamy produkty spożywcze niezbędne do realizacji zadań na zajęciach praktycznych!

* nauka w technikum trwa 5 lat, a w Branżowej Szkole I stopnia- 3 lata

Ukończenie szkoły i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe dają pełne uprawnienia rolnicze i pozwalają ubiegać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej absolwentom kierunków: Technikum weterynarii, Technikum architektury krajobrazu, Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych Branżowej Szkoły I stopnia.

Ogromnym atutem Zespołu Szkół w Boninie jest fakt, że uczniowie mają zapewnione miejsce odbywania praktycznej nauki zawodu na terenie szkoły, w pracowniach, których wyposażenie jest zbliżone do rzeczywistych warunków panujących w zakładach pracy. Baza dydaktyczna szkoły dysponuje nowoczesnym sprzętem elektronicznym i mechanicznym, który jest wykorzystywany podczas powadzonych zajęć. Ponadto szkoła bierze udział w licznych projektach, których realizacja pozwala uczniom na zdobycie dodatkowych kwalifikacji w ramach odbywania praktyki zawodowej za granicą. Oferta stażu zawodowego kierowana jest do uczniów wszystkich klas i kierunków kształcenia, pragnących rozwijać i udoskonalać swoje umiejętności u pracodawców duńskich i portugalskich.

Mamy świadomość, że usytuowanie szkoły poza obrębem miasta może wydawać się Państwu kłopotliwe. Możemy jednak zapewnić, że nie ma żadnego problemu z dojazdem do szkoły środkami komunikacji podmiejskiej. Ponadto szkoła oferuje zakwaterowanie w czystym, nowoczesnym, dobrze wyposażonym budynku internatu, gdzie uczniowie mają zapewnioną opiekę i zdrowe posiłki.

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby uczniowie czuli się w naszej szkole bezpiecznie. Wspólnie tworzymy przyjazną atmosferę, aby zapewnić Im jak najlepsze warunki do nauki i realizacji ich marzeń i pasji.

Zapraszamy do naszej szkoły

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński