MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie: nie samą nauką uczeń żyje

Katarzyna Chybowska
Katarzyna Chybowska
Solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego musi w dzisiejszym świecie iść równolegle z rozwijaniem pasji i zainteresowań młodzieży. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie od lat stosuje taką zasadę. Młodzież ma wgląd w to jak będzie wyglądać ich przyszłość w wymarzonym zawodzie, ma zdobyć przydatne umiejętności i dzięki dobrze zdanej maturze przepustkę na studia.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie już od siedemnastu lat prowadzi klasy mundurowe.
– Stawiamy przede wszystkim na współpracę z instytucjami, jednostkami, które pozwolą zobaczyć naszym uczniom co, tak naprawdę oznacza noszenie munduru. W ten sposób zdobywają oni umiejętności, które będą miały realny wpływ na ich karierę policjantów czy wojskowych — wyjaśnia dyrektor Józef Grabarczyk, ZSP w Tychowie. – Jesteśmy niedużą placówką, co pozwala nam na indywidualne podejście do każdego ucznia. Młodzież może nam zaufać, a my staramy się być dla nich drugą rodziną.
ZSP w Tychowie prowadzona jest w tym roku rekrutacja do klasy straży granicznej, policyjnej oraz do klasy wojskowej. Oprócz tego szkoła proponuje też klasy o profilu fotograficznym, opiekuna medycznego czy ekologicznym.
– W przypadku specjalizacji opiekun medyczny, dajemy młodzieży posmakować co to znaczy praca w służbie zdrowia, a jednocześnie zdobyć umiejętności pierwszej pomocy, które przydadzą się im bez względu na wybrany zawód — zaznacza Józef Grabarczyk. – Będą oni mieli też zajęcia teoretyczne i praktyczne z opieki nad osobami potrzebującymi.

ZSP w Tychowie swoje miejsce znajdzie też młodzież wrażliwa na problemy planety i ekologii oraz młodzi artyści interesujący się fotografią.
– Zapraszamy też do klasy ogólnej. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie do końca są pewni swoich pasji. Będą oni mogli korzystać z naszej bogatej oferty zajęć poza lekcyjnych, czy możliwości kończenia kursów specjalistycznych.

Tu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wśród zajęć dodatkowych jest m.in. koło sportowe, przedmiotowe, ale też w Tychowie możemy nauczyć się obsługi drona, zrobić kurs na pilota samolotowego czy przeżyć prawdziwą przygodę w czasie obozu survivalowego.
– Wszyscy chętni mogą doskonalić swoje umiejętności w ramach sportów obronnych pod okiem zawodowego żołnierza, który również prowadzi zajęcia z taktyki wojskowej z użyciem broni na kulki plastikowe - ASG model M4 – dodaje dyrektor placówki. – Nasza młodzież nie ma czasu się nudzić.

Placówka nastawiona na praktyczną naukę zawodu, ma w swojej ofercie też szkołę branżową wielozawodową, która pomaga uczniom w znalezieniu praktyki zawodowej na terenie Tychowa. Do wyboru jest kilka z bardzo popularnych obecnie zawodów takich jak: kucharz, pracownik obsługi hotelowej, sprzedawca, ślusarz i wędliniarz.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie dysponuje też przystosowanym do potrzeb uczniów internatem.
– Dobra warunki mieszkaniowe dla naszych uczniów zawsze są priorytetem. Większość z nich to osoby mieszkające ponad 50 kilometrów od szkoły, więc codzienne dojazdy byłyby meczące – zaznacza dyrektor. – Cieszy nas, że mamy dobre połączenia PKS oraz PKP, które naszej młodzieży pozwalają na łatwy dojazd do domu.

Szkoła mimo świetnych opinii i wyników, nie osiada na laurach, cały czas się rozwija.
– Obecnie staramy się o zostanie jedną z placówek mających klasę przygotowania wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Jeśli nam się to uda, osoby, które ukończą naukę w takiej klasie, będą miały skróconą ścieżkę kariery wojskowej - dodaje nasz rozmówca.
Więcej informacji na naszej stronie www.zsptychowo.pl

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński