Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie - tu odnajdziesz swoją przyszłość.

opr.
ZSP w Białogardzie
Nasza szkoła to szkoła już z siedemdziesięcioletnimi tradycjami. Ukierunkowana jest na kształcenie kompetencji ogólnych i zawodowych, dzięki którym uczniowie zdobywają przede wszystkim zawód oraz zyskują wiedzę i umiejętności pozwalające im odnaleźć się na rynku pracy. Jako absolwenci mogą podjąć naukę w szkołach policealnych, jak i studiować na dobrych uczelniach wyższych. Nauczanie przedmiotów ogólnokształcących realizowane jest na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Stawiamy zdecydowanie na nauczanie zgodne z zasadą: zobaczę i usłyszę - zapamiętam, zrobię i doświadczę - zrozumiem.

Od wielu lat oferujemy uczniom możliwość nauki w:

  • Technikum Elektrycznym,
  • Technikum Mechanicznym,
  • Technikum Informatycznym,
  • Technikum Ekonomicznym
  • Technikum Organizacji Turystyki.

Nauka przedmiotów zawodowych odbywa się w pracowniach szkolnych i w szkolnym Centrum Kształcenia Praktycznego. Ponadto uczniowie technikum w roku szkolnym odbywają miesięczne praktyki zawodowe organizowane u pracodawców. Uczniowie Technikum Elektrycznego uczą się montażu, konserwacji i eksploatacji maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, Technikum Mechaniczne – to nauka obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, Technikum Informatyczne to nauka montażu, eksploatacji komputerów, administrowanie sieciami komputerowymi, bazami danych, a także tworzenie aplikacji internetowych, tak ostatnio popularnych, Technikum Ekonomiczne – to nauka zasad planowania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz prowadzenia rachunkowości, Technikum Organizacji Turystyki – to nauka planowania, organizacji i sprzedaży imprez i usług turystycznych oraz prowadzenia informacji turystycznej. Nauka w tych szkoła kończy się egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe, które są poświadczone przez Okręgową Komisję Edukacyjną w formie dyplomu uprawniającego do wykonywania zawodu. Uczniowie technikum mogą przystąpić także do egzaminu maturalnego. Uczniowie mogą wybierać przedmioty ogólnokształcące na poziomie rozszerzonym w zwiększonej liczbie godzin w związku z profilem kształcenia. I tak w Technikum Ekonomicznym, Technikum Elektrycznym i Technikum Mechanicznym – przedmiot rozszerzony to matematyka, w Technikum Organizacji Turystyki - geografia, w Technikum Informatycznym - informatyka. Dzięki zwiększonej liczbie godzin uczniowie rozwijają umiejętności zawodowe i skuteczniej przygotowują się do egzaminów. W szkole nauczane są dwa języki obce - angielski i niemiecki. Dodatkowo nauczany jest język obcy zawodowy (angielski lub niemiecki), który jest niezwykle ważny w sprawnej komunikacji na dalszym etapie kształcenia i w pracy zawodowej, np. przy obsłudze obrabiarek 3D.

Oferta edukacyjna skierowana jest również do młodzieży chcącej kształcić się w trzyletniej Szkole Branżowej I Stopnia. W tzw. „branżówce” tworzymy zawsze klasy:

  • elektryk
  • wielozawodowe

Klasa wielozawodowe skupiają takie zawody jak: kucharz, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, elektromechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz, stolarz, piekarz, przetwórca ryb, cukiernik, wędliniarz, fryzjer, tapicer, fotograf, monter sieci i instalacji sanitarnych, krawiec, inne zawody, na które zdecydują się kandydaci do szkoły. Ucząc się w tej szkole uczniowie klasy wielozawodowej odbywają zajęcia praktyczne w wybranych przez siebie zakładach pracy, zawierając umowę o praktyczną naukę zawodu w celu przygotowania zawodowego - w klasie pierwszej i drugiej przez dwa dni w każdym tygodniu, w klasie trzeciej - trzy dni w tygodniu, za które otrzymują wynagrodzenie od pracodawców. Po ukończeniu tej szkoły uczeń może kontynuować u nas naukę w Szkole Branżowej II Stopnia.

Natomiast zajęcia praktyczne w klasie elektryk prowadzone są w tutejszym, nowoczesnym Centrum Kształcenia Praktycznego, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie.

Kończąc szkołę branżową uczniowie mają możliwość uzyskać kwalifikacje w zawodzie. Uprawnienia do wykonywani zawodu potwierdza Okręgowa Komisja Edukacyjna w Poznaniu poprzez wystawienie świadectwa kwalifikacji oraz dyplomu uprawniającego do wykonywania zawodu.

BAZA SZKOŁY

W naszej szkole znajdują się, oprócz typowych sal lekcyjnych, pracownie przystosowane do nauki zawodu, służące uczniom wszystkich typów techników. Są to pracownie komputerowe, pracownie elektryczne, pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie.

Sale lekcyjne i pracownie wyposażone są w telewizory, rzutniki multimedialne, tablice multimedialne, komputery, drukarki, obrabiarki sterowane numerycznie i inne pomoce dydaktyczne związane z profilem nauczania, co zapewnia atrakcyjną realizację podstawy programowej. Na terenie szkoły mamy boisko wielofunkcyjne „Orlik”. Do dyspozycji uczniów jest świeżo wyremontowany internat. Budynek szkoły jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

WSPÓŁPRACA SZKOŁY Z FIRMAMI

Szkoła współpracuje z firmą ENERGA - OPERATOR SA, co umożliwia uczniom Technikum Elektrycznego poznanie środowiska zawodowego. Firma ENERGA - OPERATOR SA wspiera finansowo szkołę w zakupie pomocy dydaktycznych do pracowni elektrycznych oraz w remontach pomieszczeń. Firma ENERGA - OPERATOR SA w każdym roku szkolnym funduje comiesięczne stypendia dla uczniów Technikum Elektrycznego uzyskujących najwyższe wyniki w nauce.

Szkoła nawiązała także współpracę z firmą HOMANIT HOLDING GMBH.

NAGRODY FINANSOWE I STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH

Wyjątkowo zdolni uczniowie naszej szkoły otrzymują nagrodę finansową i stypendium naukowe lub sportowe. Fundatorami nagród finansowych za bardzo dobre wyniki w nauce są: Starosta Białogardzki i Rada Rodziców.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE. KONKURSY

Nauczyciele prowadzą zajęcia pozalekcyjne: wyrównawcze, sportowe, przedmiotowe - poszerzające wiedzę ucznia o interesujących go zagadnieniach i rozwijające umiejętności, przygotowujące do egzaminów maturalnych i zawodowych, koło wokalno - teatralne.

Uczniowie biorą udział w projektach unijnych, dzięki którym uzyskują nowe kompetencje przydatne w życiu codziennym i zawodowym.

Nasi uczniowie niejednokrotnie byli parlamentarzystami w Sejmie Dzieci i Młodzieży.

W każdym roku szkolnym uczniowie biorą udział w konkursach z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, a także w konkursach artystycznych i zawodach sportowych. Konkursy organizowane są przez nauczycieli naszej szkoły i instytucje pozaszkolne.

Uczniowie osiągają sukcesy w zawodach sportowych i konkursach na poziomie szkolnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Nasza szkoła uczy wrażliwości społecznej, otwartości na potrzeby innych ludzi i niesienia pomocy. Nasi uczniowie zaangażowani są w wolontariat, pomagają m.in. osobom mieszkającym w białogardzkim Domu pod Świerkiem (Centrum Wspierania Rodziny).

IMPREZY SZKOLNE

W naszej szkole sprawnie funkcjonuje Samorząd Uczniowski, który współuczestniczy w przygotowywaniu tradycyjnych uroczystości szkolnych.

W szkole organizowane są też inne imprezy o charakterze cyklicznym, takie jak Dzień Chleba i Zdrowej Żywności, Festiwal Talentów, Piknik Szkolny, na które zapraszani są uczniowie ze szkół Powiatu Białogardzkiego. Jest to jeden ze sposobów na aktywne uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności.

SZKOŁA ATRAKCYJNA DLA UCZNIÓW

Lekcje ukierunkowane są na rozwój kompetencji ucznia. Na zajęciach tworzone są sytuacje sprzyjające rozwojowi zainteresowań i wzbudzaniu motywacji do pokonywania trudności. Wykorzystywanie pomocy dydaktycznych, metod aktywizujących i praca w grupie sprzyjają uczeniu się, rozwijaniu umiejętności oraz integracji.

Integrowaniu uczniów służą także spotkania warsztatowe dla klas pierwszych organizowane przez pedagogów szkolnych i wycieczki klasowe (krajowe i zagraniczne) organizowane przez wychowawców klas.

Przyjemnością dla uczniów i formą dopełniania ich edukacji są wyjścia do kina i wyjazdy do teatru.

Przyjazna i bezpieczna dla uczniów jest lokalizacja szkoły. Pomieszczenia szkolne są przestronne, czyste i zadbane. Szkoła dysponuje boiskiem i parkingiem. Teren wokół budynku szkoły zdobią trawniki, krzewy i drzewa. W pobliżu szkoły znajduje się Centrum Kształcenia Praktycznego, „Orlik” i internat.

W naszej szkole pracuje wykwalifikowana kadra nauczycieli, którym na sercu leży dobro młodzieży, jej rozwój i osiąganie przez nią sukcesów edukacyjnych.

Od ponad siedemdziesięciu lat tworzymy rodzinę szkolną, w której ważna jest każda osoba - uczeń, rodzic ucznia, dyrektor, wicedyrektor, wychowawca, nauczyciel, pedagog szkolny, pracownik administracji i obsługi. Nasze relacje opieramy na szacunku, życzliwości, zaufaniu.

TA SZKOŁA TO DOSKONAŁY WYBÓR!

Zasady rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły:www.zsp-bialogard.com

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 14
78-200 Białogard
tel/fax: 94 312 20 35
email: szkola@zsp.powiat-bialogard.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Jak dogadać się z dorastającym nastolatkiem?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie