MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół w Karlinie - niezwykła szkoła dla niezwykłych uczniów. Rekrutacja czas start!

opr. redakcja
Zespół Szkół w Karlinie to niewielki kompleks szkolny, położony w bardzo malowniczym mieście. Kameralność - to bez wątpienia atut, ponieważ żaden z naszych uczniów nie jest anonimowy, co daje każdemu możliwość uczenia się we własnym tempie, na marę swoich możliwości.

Prowadzimy kształcenie w ramach trzech typów szkół:

 • technikum,
 • branżowa szkoła I stopnia
 • liceum ogólnokształcące. 

Uczniowie Technikum mogą się uczyć na dwóch kierunkach – technik mechatronik oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej
To nowoczesne kierunki kształcenia zgodne z potrzebami rynku pracy, a zajęcia odbywają się również na Politechnice Koszalińskiej pod opieką jej pracowników dydaktycznych. Uczniowie odbywają praktyki w najlepszych firmach w regionie. Najlepszym uczniom (i nie chodzi tu o średnie ocen) gwarantujemy bezpłatny kurs prawa jazdy!

Technik mechatronik to m.in.:

 • projektowanie i konstruowanie urządzeń z wykorzystaniem technik komputerowych
 • obsługa i programowanie robotów przemysłowych
 • obsługa i programowanie sterowników PLC
 • automatyka i obsługa urządzeń współczesnych linii produkcyjnych i montażowych
 • projektowanie i serwis układów sterowania urządzeń i systemów mechatronicznych
 • diagnostyka i naprawa urządzeń z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych
 • montaż i demontaż urządzeń i systemów mechatronicznych.

Technik mechatronik może znaleźć zatrudnienie:

 • w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym, w charakterze pracownika produkcyjnego, pracownika działu utrzymania ruchu, działu remontowego, pracownika niższego szczebla dozoru oraz pracownika – asystenta projektanta i konstruktora,
 • w małych firmach, w których pracownik spełnia szereg funkcji i zadań od produkcji do utrzymania ruchu,
 • może prowadzić własną działalność gospodarczą (np. usługową) w zakresie napraw i konserwacji urządzeń, które można potocznie nazwać mechatronicznymi.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej to m.in.:

 • przygotowanie materiałów cyfrowych do wykonania projektów graficznych,
 • opracowanie publikacji i prac graficznych do druku,
 • przygotowanie publikacji elektronicznych,
 • drukowanie cyfrowe,
 • obróbka druków cyfrowych,
 • planowanie i kontrolowanie produkcji poligraficznej,
 • drukowanie i obróbka druków 3D.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej może znaleźć zatrudnienie m.in. w takich miejscach jak:

 • przedsiębiorstwa poligraficzne, graficzne i fotograficzne,
 • przedsiębiorstwa zajmujące się drukiem 3D,
 • studia fotograficzne, reklamowe i poligraficzne
 • może założyć własną działalność i pracować na swój rachunek.

W Branżowej Szkole I stopnia kształcimy w klasie wielozawodowej zgodnie z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego. Wspomagamy naszych uczniów w zorganizowaniu praktyki zawodowej. Nasza młodzież zdobywa kwalifikacje w zakładach pracy (2-3 dni w tygodniu) oraz na czterotygodniowych kursach dokształcających. W klasach BSI spotykać można uczniów kształcących się w takich zawodach:

 • kucharz,
 • sprzedawca,
 • fryzjer,
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • mechanik-monter maszyn i urządzeń,
 • mechanik-operator maszyn do produkcji drzewnej,
 • monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
 • stolarz...i inne

Zatem jeżeli uczeń chce się kształcić w wymarzonym zawodzie i ma praktyki zawodowe, to my pomagamy w realizacji tych planów, a w przypadku braku konkretnych pomysłów – nasi doradcy zwodowi wskazują możliwe rozwiązania.

_Zespół Szkół w Karlinie _ściśle współpracuje z największymi pracodawcami w regionie m.in. Homanit i Kospel, dzięki którym młodzież nie tylko zdobywa umiejętności zawodowe, ale też za swoje zaangażowanie jest odpowiednio wynagradzana. Ponadto nasi uczniowie po ukończeniu szkoły mają możliwość zatrudnienia właśnie w tych firmach, a w efekcie również możliwość otrzymania mieszkania komunalnego!

Poza kształceniem zawodowym i technicznym oferujemy naukę w Liceum Ogólnokształcącym. W roku szkolnym 2020/2021 planujemy utworzenie klasy informatycznej dla młodzieży oraz naukę w bezpłatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, gdzie zajęcia odbywają się w systemie zaocznym w piątki i soboty. 

Zespół Szkół w Karlinie dysponuje nowoczesnymi pracowniami (m.in. informatyczną, technologii mechanicznej, mechatroniczną, komunikacji językowej oraz rysunku technicznego wraz z projektowaniem graficznym) wyposażonymi w najnowszy sprzęt najwyższej klasy. Znakomicie wyposażone są również sale lekcyjne, które dysponują urządzeniami wspomagającym proces dydaktyczny – tablice multimedialne, laptopy czy tablety. Nowoczesne technologie są wykorzystywane przez nauczycieli w codziennej pracy do prowadzenia lekcji w taki sposób, by szkoła nadążała za stale rozwijającym się światem.

Szkoła realizuje dodatkowe projekty.
Projekt „Razem w Zawodową Przyszłość- BIS!” to kolejna edycja programu, dzięki któremu uczniowie pozyskują kompetencje pożądane na rynku pracy i uczą się w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska pracy. Powiązane jest to z zajęciami w laboratoriach Politechniki Koszalińskiej oraz udziałem w wydarzeniach akademickich. Jest to kompleksowe wsparcie doradczo-edukacyjne oraz specjalistyczne zajęcia branżowe. Uczniowie biorą udział w bezpłatnych kursach i szkoleniach, dzięki którym zdobywają dodatkowe uprawnienia i umiejętności zawodowe, takie jak kierowanie wózkami widłowymi, uprawnienia elektro-energetyczne, czy projektowanie. Na uczniów Zespołu Szkół w Karlinie czekają także stypendia za najwyższe osiągnięcia w przedmiotach zawodowych oraz płatne staże i praktyki zawodowe w największych zakładach w regionie.
Zajęcia wychowania fizycznego oraz dodatkowe rekreacyjno-sportowe odbywają się w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Homanit Arena. Uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie mogą tam korzystać z siłowni, ścianki wspinaczkowej lub zagrać w squash’a.

Wymiana uczniowska sprawia, że nauka języków obcych zyskuje zupełnie inny wymiar. Współpracujemy ze szkołą średnią w Gnosjö w Szwecji i od kilkunastu lat regularnie uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie odwiedzają naszych szwedzkich partnerów. Natomiast nasi szwedzcy partnerzy w ramach rewizyt spotykają się z nami w Polsce i wspólnie zwiedzamy piękne i ważne miejsca dla naszej kultury i historii. Od roku szkolnego 2019/20 jesteśmy koordynatorem międzynarodowego projektu edukacyjnego w ramach programu Erasmus+ „Two Faces of Technology: Isolation or Opportunities”. Wraz z naszymi partnerami z Czech, Hiszpanii, Turcji i Włoch zgłębiamy tajniki nowoczesnych technologii podczas wielu ciekawych zajęć i spotkań międzynarodowych. Różnorodność działań wynikających z realizacji projektów oraz przewidzianych każdorocznym planem szkolnym podnosi kompetencje zawodowe i sprzyja integracji uczniów, również w środowisku międzynarodowym.

Szkoła oferuje nowoczesny, bezpieczny i bezpłatny internat. Internat charakteryzuje się przestronnymi pokojami dwuosobowymi z łazienkami. Do dyspozycji uczniów są także w pełni wyposażone aneksy kuchenne. Oprócz tego na każdym piętrze znajduje się przestronna kuchnia z jadalnią, gdzie duży telewizor umila wspólne spędzanie czasu wolnego. Uczniowie Internatu otrzymują odpłatnie pełne wyżywienie w pobliskiej stołówce szkolnej.

Wiedząc, że dla uczniów nauka „to nie wszystko w życiu”, gwarantujemy, że Karlino zapewnia wiele możliwości do aktywnego spędzanie czasu - Przystań Kajakowa, Wypożyczania Rowerów czy Homanit Arena – Regionalne Centrum Turystyki i Sportu to tylko niektóre z atrakcji jakie oferuje to niezwykłe miejsce.

Przyjazna atmosfera, indywidualne podejście i możliwości rozwoju
– to znajdziesz w Zespole Szkół w Karlinie


Zdobądź wykształcenie o którym marzysz!
Zapraszamy!

#karlinomamoc
Szczegółowe zasady rekrutacji znajdziecie na stronie zskarlino.pl

Zespół Szkół w Karlinie
ul. Księdza Brzóski 6
78-230 Karlino
Tel/fax: 94 311 78 44
Email: [email protected]
Telefon kontaktowy w czasie epidemii: 690 990 856

zskarlino.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński