MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zlot Morsów w Mielnie 2011. Zobacz filmy i zdjęcia

Mariusz Rodziewicz
Morsy z całej Polski spotkały się w Mielnie już po raz ósmy.
Morsy z całej Polski spotkały się w Mielnie już po raz ósmy. Mariusz Rodziewicz
W Mielnie zorganizowano VIII Międzynarodowy Zlot Morsów. W niedzielę na plaży głównej odbyła się wielka kąpiel.
8. Zlot Morsów w Mielnie 2011. Niedzielna kąpiel

Zlot Morsów w Mielnie 2011

Miłośnicy lodowatych kąpieli zjeżdżali się do Mielna od czwartku. Brali śluby ważne tylko na czas zlotu, balowali i brali udział w licznych konkursach, by zakończyć zlot niedzielną kąpielą.

W czwartek uczestnicy zlotu organizowanego przez Mieleński Ośrodek Sportu i Rekreacji mogli wejść do dmuchanej kuli na plaży, w piątek przypomnieć sobie, na czym polegają podchody i zacząć integrować się przed sobotnim balem.

Przed nim był też bieg śniadaniowy i popołudniowy aerobik. Przez cały zlot morsy mogły też łączyć się w pary w Pałacu Ślubu, który specjalnie na tę okazję przeniósł się do apartamentowca przy plaży, obok pomnika morsa.

Ostatecznie udzielono 57 ślubów, w tym jedna pani postanowiła związać się na czas zlotu z dwoma panami. Najstarszym morsem był 79-letni Jerzy Alboszta z elbląskiego klubu, najmłodszym - Dawid Baszczyszyn - dwulatek z Kudowy.

Natomiast najstarszą uczestniczką zlotu była 77-letnia Ingeburg Marz z Niemiec, a najmłodszą - 4-letnia Vanessa Pinkowska z kwidzyńskiego klubu. - Fajnie jest się kąpać zimą - mówiła nam czterolatka, podskakując z mamą w rytm piosenek "Ivony".

Morsy zanim znalazły się na plaży paradowały ulicami Mielna. Krakowski "Kaloryfer" przybył na zlot uzbrojony w prawdziwy kaloryfer, "Twardziele" z Darłowa przebrali się za marynarzy, leszczyński klub "Yeti" wziął ze sobą swojego imiennika.

Fantazji morsom nie zabrakło. Byli i więźniowie, arabowie, jaskiniowcy, były i pingwiny oraz prawdziwi szczudlarze. Ale potem wszyscy zdjęli oryginalne wdzianka i w strojach kąpielowych ruszyli do wody.

- Jesteśmy z daleka, ale warto było przyjechać. Atmosfera jest niepowtarzalna. Woda idealna, na dworze mogłoby być ewentualnie nieco zimniej. Wtedy woda wydawałaby się jeszcze cieplejsza. Ale nie ma co narzekać. Za rok też tu przyjedziemy - mówiły zadowolone morsice z klubu "Orliki" z Nałka nad Notecią.

Punktualnie o godz. 12 do morza wskoczyli więc wszyscy uczestnicy zlotu, a było ich - w zależności od szacunków - do 1200 do nawet 1,5 tysiąca ludzi z całej Polski, a także z zagranicy. Wśród przygotowujących się do wejścia do morza można było spotkać mieszkańców naszego regionu: Koszalina, Białogardu, Czaplinka, Słupska i Szczecina.

Ale byli także przedstawiciele Kielc, Rzeszowa, Krakowa i wielu, wielu innych miast Polski. Byli też m.in. Morsy z Niemiec.

Film z kąpieli Morsów

Film z Parady Morsów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński