Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Złote pióro Głosu". Uwaga gimnazjaliści i licealiści, jest konkurs do wygrania

Bogna Skarul [email protected]
Laureaci szczecińskiej VIII edycji konkursu.
Laureaci szczecińskiej VIII edycji konkursu. Fot. Marcin Bielecki
Przypominamy - jeszcze tylko tydzień został do przesłania nam pracy na nasz konkurs. "Złote Pióro Głosu" to konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Do wygrania jest indeks na polonistykę na Uniwersytecie Szczecińskim i wycieczka promem Unity Line do Szwecji.

ZADANIE PIERWSZE

ZADANIE PIERWSZE

Ogłaszamy pierwsze zadanie dziennikarskie w naszym konkursie.

Temat dla uczniów gimnazjów:
Uroda fizyczna czy uroda ducha - co cię bardziej urzeka?

Temat dla uczniów liceów:
Wielu mieszkańców naszego województwa uważa, że żyjemy na prowincji pozbawionej elit, kultury, dobrej gospodarki. Spróbuj udowodnić, że tak nie jest.

Na napisanie pracy macie czas do 14 października. Prześlijcie je na adres "Głos Szczeciński", ul. Nowy Rynek 3, 71 785 Szczecin, do dopiskiem "Złote Pióro Głosu".

Co to za konkurs i co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział? "Złote Pióro Głosu" to konkurs literacko-dziennikarski, do udziału w którym zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych.
Konkurs adresujemy do młodzieży w całym województwie zachodniopomorskim i regionie słupskim. Jeśli jesteś gimnazjalistą lub licealistą i chcesz wziąć udział w konkursie wystarczy, że przez osiem etapów (jeden etap przypada na miesiąc) napiszesz pracę na zadany przez nas temat i wyślesz ją na adres redakcji.

Konkurs trwa cały rok szkolny i kończony jest uroczystym rozdaniem nagród. Na uroczystości ogłaszana jest złota dziesiątka laureatów w kategorii gimnazja i licea, ale także ich nauczycieli - opiekunów.

Konkurs "Złote Pióro Głosu" składa się z ośmiu etapów - zadań dziennikarskich. Na napisanie jednej pracy uczestnicy konkursu mają mniej więcej miesiąc (wynika to z planu roku szkolnego - ferii i świąt). Specjalna komisja sprawdza te prace i punktuje - od 0 do 10. Za każdym razem ogłaszamy ranking etapu, ale też sumujemy punkty zdobyte w poszczególnych etapach. Wygrywa ten, kto zdobędzie przez cały czas trwania konkursu najwięcej punktów. A główną nagrodą w konkursie (dla licealistów) jest indeks na polonistykę Uniwersytetu Szczecińskiego, a dla gimnazjalistów wycieczka promem Unity Line do Szwecji.

Tematy prac publikujemy w "Głosie", ale znajdziecie je też na naszej stronie internetowej www.gs24.pl. Tam też informujemy o wynikach.

Po raz pierwszy zapraszamy młodzież z regionu koszalińskiego. Choć jak podkreślamy, przez te osiem minionych lat uczniowie z Koszalina i regionu bardzo regularnie do nas pisali.
Praca konkursowa nie może być pisana wierszem (w końcu dziennikarze nie piszą informacji wierszem), a jej objętość nie może być większa niż 1,5 strona maszynopisu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!