Zmiana czasu na zimowy 2018. Czy to koniec zmiany czasu i już nie będziemy musieli przestawiać zegarków? To bardzo możliwe, ze zmiana czasu z letniego na zimowy zostanie zniesiona. Sprawdźcie kiedy trzeba zmienić czas z letniego na zimowy. Czy to koniec zmiany czasy? Sprawdź datę kiedy należy przestawić zegarki. Sprawdź datę kiedy przestawiamy zegarki - zmian czasu z letniego na zimowy. Czy to Koniec ze zmianą czasu? 17.10.2018

ZMIANA CZASU 2018 - KIEDY ZMIENIAMY CZAS NA ZIMOWY - KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARKI

Czy dyrektywa UE spowoduje, że nie będziemy musieli przestawiać zegarków i zmieniać czasu z letniego na zimowy oraz na odwrót z czasu zimowego na letnie. Wszystko na to wskazuje, że zapomnimy o zmianie czasu już wkrótce. Nie wiadomo jednak, który czas pozostanie - letni czy zimowy. Nie wiadomo też, kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2018. KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI ?

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w 2018 roku zmiana czasu na zimowy wypada w niedzielę (28 października)

Zmiana czasu na zimowy nastąpi 28 października 2018. Wskazówki zegarków przesuwamy do tyłu - o godzinę (z 3.00 na 2.00). Śpimy wówczas o godzinę dłużej. Nie zapomnijcie o zmianie czasu z letniego na zimowy to już 28.10.2018 o godzinie 3.00.

Czy to ostatnia zmiana czasu z letniego na zimowy?

Czas zimowy na letni w Polsce jest zmieniany co roku od 1983 r. Czy w 2019 roku zapomnimy o okresowej zmianie czasu z letniego na zimowy oraz z zimowego na letni. Na razie, nie znane są jeszcze szczegóły na temat zniesienia zmian czasu. Wiadomo, że wkrótce KE przedstawić ma propozycję dyrektywy dotyczącej czasu letniego, która harmonizuje datę i czas jego wprowadzenia we wszystkich państwach członkowskich UE.

Trwa debata dotycząca tego, czy zmiana czasu dwa razy w roku - z zimowego na letni i z letniego na zimowy jest nam w ogóle potrzebna. W Polsce w ostatnim czasie pomysłodawcą zniesienia zmiany czasu było Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL domagał się, by w Polsce przez cały rok obowiązywał czas środkowoeuropejski letni). Propozycja została jednak odrzucona.

Równolegle do systemu czasu letniego w Unii Europejskiej państwa członkowskie stosują trzy różne strefy czasowe.

KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI Z CZASU LETNIEGO NA ZIMOWY

Od 4 lipca do 16 sierpnia trwały konsultacje, w których zdanie na ten temat mógł wyrazić każdy mieszkaniec wspólnoty. Jak się okazuje 80 procent jest za zniesieniem zmiany czasu.

ZMIANA CZASU W POLSCE - KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARKI

Zmiana czasu zawsze wypada w weekend, aby nie paraliżować pracy. W 2018 roku zegarki przestawimy o godzinie 3 w nocy na 2, z niedzieli 28/29 października 2018. Czas zimowy będzie się kończył w ostatnią niedzielę marca 2019 roku.

Zmiana czasu obowiązuje dziś nie tylko Polaków, ale prawie wszystkich mieszkańcy Europy. W Azji zegarki przestawiają mieszkańcy Izraela, Syrii i Iranu, natomiast Japonia, Chiny i Indie odrzucają takie rozróżnienie. W Afryce czas zmieniają Marokańczycy i Libijczycy. Ameryka Południowa uznaje podział czasu na letni i zimowy jedynie w Brazylii, Chile, Urugwaju i Paragwaju.

Czas przestawiamy dwa razy w roku:

  • Czas zimowy (obowiązuje od ostatniej niedzieli października),
  • Czas letni (obowiązuje od ostatniej niedzieli marca)

ZOBACZ KONIECZNIE: Koniec ze zmianą czasu na letni i zimowy? W konsultacjach społecznych wypowiedziało się ponad 4 mln Europejczyków