Kursów ma być więcej i do tego łatwiej będzie dojechać do centrum z różnych stron miasta.
Nowy rozkład jazdy to efekt pracy zespołu niezależnych fachowców, którzy działali na zlecenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie. Z tym, że - jak zapewnił nas rzecznik MZK Jerzy Banasiak - z rozkładu nie znikają żadne połączenia. Wręcz przeciwnie, są one rozbudowane.
Zmienią się godziny przyjazdów i odjazdów autobusów. Ponadto niektóre kursy zostaną wydłużone i uzupełnione o nowe przystanki. - Np. autobus linii nr 8 będzie jechał przez całą ul. Zwycięstwa i będzie skręcał w ul. Waryńskiego - mówi Jerzy Banasiak.
Rewolucja na przystankach zacznie się w ostatni weekend ferii, z 30 stycznia na 1 lutego. To 1 lutego bowiem mają wejść w życie zmiany w komunikacji miejskiej. To ważna informacja zwłaszcza dla tych, którzy po feriach będą wracać 2 lutego do szkół. Warto więc, by pasażerowie, którzy przyzwyczaili się do obecnego rozkładu, sprawdzili wcześniej godziny połączenia autobusowego.
- To dla nas rzeczywiście rewolucja, bo zmiany będą też wymagały informacje, które zamieszczamy w elektronicznych rozkładach jazdy - mówi Jerzy Banasiak. - Wcześniej na przystankach pojawią się jednak komunikaty oraz tradycyjne papierowe nowe rozkłady jazdy.
Zasadnicze zmiany dotyczą autobusów linii nr 4, 8, 9, 11 i 13.
Autobusy linii nr 4 będą od lutego jeździć trasą: Władysława IV - Jana Pawła II - Orląt Lwowskich - Traugutta - 4 Marca - Sybiraków - FORUM - Paderewskiego - Gnieźnieńska - Połczyńska - Słowiańska - Lechicka - Powstańców Wielkopolskich - Armii Krajowej (wytłuszczone nazwy to dodatkowe przystanki). A z powrotem: Armii Krajowej - Krakusa i Wandy - Lechicka - Słowiańska - Połczyńska - Gnieźnieńska - Paderewskiego - FORUM - Sybiraków - 4 Marca - Traugutta - Orląt Lwowskich - Jana Pawła II - Władysława IV.
Autobusy linii nr 8: Chałubińskiego - Piłsudskiego - Kościuszki - Zwycięstwa - Krakusa i Wandy - Gnieźnieńska - FORUM - Gnieźnieńska; i z powrotem: Gnieźnieńska - Krakusa i Wandy - Zwycięstwa - Waryńskiego - Piłsudskiego - Chałubińskiego.
Autobusy linii nr 9: Ogrody Działkowe - Władysława IV - Jana Pawła II - Fałata - Młyńska - 1 Maja - Połczyńska - Sarzyno - Seminarium; Seminarium - Sarzyno - Połczyńska - 1 Maja - Młyńska - Fałata - Jana Pawła II - Władysława IV - Ogrody Działkowe.
Autobusy linii nr 11: Oskara Langego - Śniadeckich - Jana Pawła II - Orląt Lwowskich - Piłsudskiego - Kościuszki - Zwycięstwa - Krakusa i Wandy - Lutyków - Wenedów - Słowiańska - Lechicka; Lechicka - Powstańców Wielkopolskich - Zwycięstwa - Waryńskiego - Piłsudskiego - Orląt Lwowskich - Jana Pawła II - Śniadeckich - Oskara Langego.
Autobusy linii nr 13: Franciszkańska - Morska - Armii Krajowej - Zwycięstwa - 1 Maja - Gnieźnieńska - Kretomino - Raduszka - Bonin; Bonin - Raduszka - Kretomino - Gnieźnieńska - 1 Maja - Zwycięstwa - Armii Krajowej - Morska - Franciszkańska.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?