Stanisław Moneta
Antonio Conte i Romelu Lukaku
Antonio Conte i Romelu Lukaku Jonathan Moscrop / Imago Sports and News / East News
Lepszej inauguracji Serie A kibice Interu Mediolan nie mogli sobie wyobrazić. Ich zespół pokonał Lecce 4:0, bramkę w debiucie zdobył krytykowany za rzekomą nadwagę Romelu Lukaku, a trafienia Marcelo Brozovicia i Antonio Candrevy już teraz śmiało mogą kandydować do miana najpiękniejszych w sezonie.

Na pierwszego gola kibice na San Siro nie musieli czekać długo. Już w 21. minucie fantastycznym, mierzonym uderzeniem z dystansy popisał się reprezentant Chorwacji Marcelo Brozović.
Zobacz bramkę Brozovicia w meczu z Lecce:

Chwilę później na 2:0 podwyższył Stefano Sensi, który przedryblował dwóch rywali i pokonał bramkarza plasowanym uderzeniem tuż przy słupku. Po przerwie krytyków uciszył Romelu Lukaku. Oskarżany przez kibiców o nadwagę (jego zdaniem niesłusznie) Belg wykazał się instynktem strzeleckim, dobijając strzał Lautaro Martíneza z dystansu.

Na prawdziwą bombę trzeba było poczekać do końcówki spotkania. Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry czerwoną kartkę za atak od tyłu na nogi Nicolò Barelli dostał rezerwowy Lecce Diego Farias. Inter wykorzystał grę w przewadze. W 84. minucie z około 30. metrów huknął Antonio Candreva. 32-letni Włoch trafił prosto w "okienko" bramki rywala.