Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znamy nazwiska kandydatów na radnego ze Szczecinka [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Zaledwie w styczniu odbyły się wybory uzupełniające w okręgu nr 2 (na zdjęciu), teraz w okręgu nr 19 w śródmieściu Szczecinka
Zaledwie w styczniu odbyły się wybory uzupełniające w okręgu nr 2 (na zdjęciu), teraz w okręgu nr 19 w śródmieściu Szczecinka Rajmund Wełnic, materiały wyborcze
Były radny, prawie radny i dwójka niedoszłych radnych – tak wygląda zestaw kandydatów do Rady Miasta Szczecinka w marcowych wyborach uzupełniających.

W miejskiej komisji wyborczej swoich kandydatów zarejestrowały cztery komitety wyborcze. „Łączy nas miasto” będzie reprezentował Marek Bogdanowicz, przedsiębiorca, trener i działacz Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego. W poprzedniej kadencji był radnym Platformy Obywatelskiej, w wyborach w roku 2014 sztuka ta mu się nie udała.

Z ramienia Porozumienia Samorządowego skupionego wokół szczecineckiego starosty Krzysztofa Lisa startuje Małgorzata Kubiak-Horniatko. Jest magistrem socjologii i szefuje Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku. I ona bez powodzenia startowała w poprzednich wyborach do Rady Miasta.

Kandydatem komitetu Razem dla Szczecinka jest Paweł Kwak, przedsiębiorca, zarządza własną nieruchomością. Do tej pory czterokrotnie bez powodzenia próbował dostać się do samorządu, w ostatnich wyborach był blisko – zabrakło mu 11 głosów. Mieszkańcy bardziej mogą znać jego nieżyjącą już mamę, Barbarę Kwak, znaną restauratorkę i jedną z pierwszych szczecineckich radnych.

Ugrupowanie .Nowoczesna Ryszarda Petru będzie reprezentował Szymon Ochocki, nauczyciel z Gimnazjum nr 1, legenda i podpora piłkarskiego klub Wielim, w którym grał jeszcze do niedawna. On radnym z ramienia PO był już wybrany dwie kadencje wstecz. Okazało się jednak, że jako wicedyrektor szkoły podlegającej ratuszowi, nie może łączyć obu stanowisk i zrezygnował z objęcia mandatu rajcy.

Wybory uzupełniające zarządzono po tym, jak sąd uznał iż radny Janusz Leszko (PO) złożył nieprawdzie oświadczenie lustracyjne co wiąże się z utratą mandatu radnego. Wyborcy z okręg nr 19 (ulice 28 Lutego, Chodkiewicza, Kamienna) głosować będą w niedzielę, 20 marca. Te wybory – bez względu na rezultat - rewolucji na lokalnej scenie politycznej nie wywołają. PO ma miażdżącą przewagę w Radzie Miasta i nawet utrata jednego miejsca tego nie zmieni Co nie znaczy, że politycy chcą to miejsce tracić i wybory traktują prestiżowo. Środowiska związane z Platformą – teraz idące pod szyldem „Łączy nas miasto” – udowodniły, że porażka w jesiennych wyborach parlamentarnych była wypadkiem przy pracy. W styczniu ich kandydatka Renata Rak zdeklasowała przeciwników w wyborach uzupełniających (zarządzono je po tym, jak radna Małgorzata Golińska została posłanką). I teraz chcą ten wynik powtórzyć.

Z kolei opozycyjne Razem dla Szczecinka (koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Wspólnoty Samorządowej, Kongresu Nowej Prawicy oraz Terry) zechce odrobić straty z poprzednich wyborów i znowu mieć piątkę radnych. Porozumienie Samorządowe – dobrze wypadające w innych gminach powiatu, jak i w wyborach Rady Powiatu – po raz kolejny spróbuje zdobyć przyczółek w ratuszu. .Nowoczesna zaś cały czas jest na dorobku i do posła ze Szczecinka chciałaby dołożyć radnego.

Kandydaci są silni, komitety wyciągnęły wnioski z poprzedniej kampanii i na pewno spróbują zmobilizować swój elektorat.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!