Znicz Koszalin: memoriał we Wrocławiu z medalem i rekordami

We Wrocławiu odbyły się 30. międzynarodowe zawody pływackie im. Marka Petrusewicza. Zmagania przyciągnęły setki zawodników z 69 klubów z całego kraju.

Reprezentantka Polski, Aleksandra Ochtera ze Znicza Koszalin zajęła 3. miejsce w klasyfikacji open wśród zawodniczek z niepełnosprawnością (startowała na 50 m stylem dowolnym i 100 m grzbietowym). Wygrała brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro i tegoroczna mistrzyni świata, Oliwia Jabłońska, a na drugim stopniu podium stanęła medalistka Igrzysk Paraolimpijskich i mistrzostw świata, Joanna Mendak.

Wśród pozostałych zawodników Znicza, 6. w finale na 50 m grzbietem był Krystian Czeszewski (25.92, rekord życiowy). Tę samą pozycję zajął na 100 m stylem zmiennym (58.39). Sztafeta mieszana 4x50 st. zmiennym zajęła 9. miejsce z wynikiem 1:56.06. Skład Znicza: Katarzyna Krauze, Karolina Osoś, Błażej Ćwiek, Krystian Czeszewski. Na dystansie 50 st. grzbietowym 10. miejsce zajęła Katarzyna Krauze, a czas 30.92 jest nowym rekordem Koszalina w kategorii wiekowej 13-14 lat. Rekord Koszalin przypadł także Apolonii Rąp (400 m dow., 4:47.90, 16. open). W finale juniorów z rocznika 2003-2006 Mateusz Falarz był ósmy, ale wynik 27.97 to nowy rekord Koszalina w tej grupie wiekowej. Rekord ustanowił też na 100 m motylkiem (1:00.00). Rekord miasta poprawił Błażej Ćwiek (31.17) na 50 m klas. I wreszcie na dystansie 10 m dow. 10. open była Karolina Osoś ze Znicza, a czas 1:00.33 to jej nowa życiówka.

Koszalińskich pływaków trenują nauczyciele Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie: Ewa Kopacz, Piotr Wojciszko i Piotr Gajek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani