Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zrób to, a choinka nie będzie gubiła igieł. Domowe porady jak dbać o żywą choinkę. Przez to choinka będzie dłużej stała 25.12.2023

ND
Domowe porady jak dbać o żywą choinkę >>>
Domowe porady jak dbać o żywą choinkę >>>archiwum polskapress
Ubieranie choinki jest piękną tradycją w polskich domach. Wspólne strojenie drzewka gromadzi całe rodziny i pozwala na wspólne spędzenie czasu w gronie najbliższych. Choinka to jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia. Coraz więcej osób rezygnuje ze sztucznych drzewek i kupuje żywe, aby ich zapach wypełniał cały dom. Co zrobić aby choinka nie gubiła igieł i stała dłużej? Sprawdź szczegóły!

Spis treści

Jakie drzewko jest lepsze? Sztuczna czy żywa choinka?

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Wielkimi krokami zbliża się czas zakupu choinki. Jaką najlepiej wybrać? Żywą czy sztuczną?

Trwa głosowanie...

Jaką choinkę będziecie mieć w domu w tym roku?

Sprawdzamy, na jakie drzewka decydują się nasi czytelnicy.

Jaki gatunek drzewka wybrać?

Wśród żywych choinek na święta najpopularniejsze są trzy gatunki drzewek. Najchętniej kupowana jest jodła kaukaska, która jest stosunkowo droga, ale cechuje się dobrą jakością i żywotnością. Igły utrzymują się na drzewku przez wiele tygodni, co niewątpliwie jest jej zaletą. Kolejnym z drzewek jest świerk pospolity - niezwykle popularny i piękny, lecz liczyć trzeba się z jego krótką żywotnością, która trwa około tygodnia. We znaki potrafią się dać w czasie ubierania drzewka kłujące igły i łamliwe gałązki. Bardziej wytrzymałym drzewkiem jest inna odmiana świerka - świerk kłujący. Popularnym rozwiązaniem na święta jest również sosna pospolita - jej długie igły utrzymują się ponad dwa tygodnie, a zapach wprowadzi w nasze wnętrze istnie leśny klimat.

Ceny małego świerka pospolitego zaczynają się od około 30 złotych, natomiast drzewko wysokości 150-200 cm kosztuje już 50 złotych. Jodła kaukaska, która jest często wyborem najdroższym kosztuje w granicach 60-70 złotych w wypadku drzewka o wysokości 150 cm.

Co należy zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się żywą choinką?

Pamiętajmy o codziennym dolewaniu wody. Każdego dnia uzupełniajmy pojemnik o około pół litra płynu.

Po 6. grudnia już najwyższy czas, aby zaopatrzyć się w choinkę. Choć największe zapotrzebowanie na iglaste drzewka będzie na krótko przed świętami, są ludzie, którym zależy, by jak najwcześniej wprowadzić do domu świąteczny nastrój.

Pięknie ozdobiona, pachnąca i najlepiej żywa choinka, jest nieodłączną częścią Świąt Bożego Narodzenia. Są tacy, którzy w jej przystrajaniu decydują się na radosną twórczość i każdego roku wyciągają z zakurzonych pudeł te same choinkowe ozdoby o różnych kolorach i kształtach.

Oto sposoby, by choinka została w domu jak najdłużej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera