MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwiększone kontrole na ulicach Koszalina. Pierwsze kary za złamanie przepisów [ZDJĘCIA]

red
W związku ze zmianami jakie zostały wprowadzone na terenie Rzeczypospolitej zmienia się taktyka działań służb mundurowych. Znacząca część policjantów wykonuje intensywne czynności patrolowe na ulicach naszego miasta. Policjanci sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz czy wszyscy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzane są kolejne ograniczenia. Od pierwszego kwietnia, każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Wprowadzono także obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne.

Z powodu wprowadzonych obostrzeń na ulicach Koszalina pojawiło się już więcej patroli policyjnych. W działania zaangażowani są także żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy wspierają w patrolowaniu ulic miasta funkcjonariuszy i wspólnie pełnią służby.

Koszalińscy funkcjonariusze wraz ze Strażnikami Miejskimi oraz żołnierzami kontrolują parki, tereny rekreacyjne - „Wodnej Doliny”, „Sportowej Doliny”, parkingi leśne, teren pasa nadmorskiego oraz plaże. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej prowadzą działania blokadowe na terenie miasta Mielna oraz na drogach prowadzących nad morze.

Rozległe tereny zielone monitorowane są za pomocą policyjnego drona, a samo miasto przez funkcjonariuszy pełniących służbę w centrum monitoringu wizyjnego Miasta Koszalina.

Niestety mimo wielu apeli i ostrzeżeń policjanci wystawili pierwsze mandaty za łamanie nowych regulacji dotyczących walki z koronawirusem. W koszalińskiej komendzie wszczętych jest na dzień dzisiejszy już 28 postępowań dotyczących złamania obostrzeń, w tym zasad kwarantanny.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji!

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński o najnowszych restrykcjach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński