Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwrotna pomoc finansowa. Szansa dla przedsiębiorców z regionu

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Justyna Grosicka, prezes Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości, zachęca do skorzystania z ich oferty
Justyna Grosicka, prezes Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości, zachęca do skorzystania z ich oferty Radosław Brzostek
Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości z Koszalina zachęca przedsiębiorców z regionu do składania wniosków o unijne wsparcie.

Ważne, wszystkie projekty to tzw. zwrotna pomoc finansowa. Pieniądze pochodzą z funduszy Unii Europejskiej, a zostały pozyskane w ramach umów z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. - Stanowią naprawdę niezwykle korzystną alternatywę dla komercyjnych rozwiązań, oferowanych przez banki. Nasza fundacja wspiera lokalny biznes poprzez trzy, zróżnicowane przeznaczeniem oraz wielkością pieniędzy, linie pożyczkowe. Ubiegać się mogą o nie chętni z całego regionu - słyszymy.

Dla osób planujących start w biznesie proponowana jest Mikropożyczka przeznaczona na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz utworzenie dodatkowego miejsca pracy. O tę pożyczkę mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają obecnie działalności gospodarczej oraz nie prowadziły jej przez ostatnich 12 miesięcy i nie posiadają żadnego innego źródła dochodu. Muszą być to także osoby, które znajdą się w jednej z grup: w wieku 50 lat i więcej, z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne, o niskich kwalifikacjach lub młode w wieku 15-29 lat, niezarejestrowane jako bezrobotne. Wysokość pożyczki to maksymalnie aż 92 tys zł, natomiast na utworzenie stanowiska pracy można wnioskować o 20 tys złotych. Pożyczki są bardzo nisko oprocentowane, to jedynie 0,175 procent w skali roku!

Dla istniejących już przedsiębiorstw okazją na rozwój są linie pożyczkowe przeznaczone na inwestycje w firmie. Jest to doskonała oferta dla tych, którzy chcą np. kupić maszyny, linie produkcyjne, postawić hale, ale i również środki transportu, czy np. domki letniskowe.

Szczegółowy wykaz grup kwalifikujących się do skorzystania z linii pożyczkowych znajduje się na stronach www.biznes.koszalin.pl. W razie pytań można też zadzwonić: tel. 665-790-977.

Zobacz także: Targi Edukacji i Pracy w Koszalinie w hali widowiskowo-sportowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo