Zwycięstwa MKP, Rasela i Wieży. Porażka Gwardii w Świnoujściu

W 8. kolejce IV ligi piłkarskiej zespoły z regionu grały ze zmiennym szczęściem.

Kolejne zwycięstwa na swoje konto zapisały Bałtyk Koszalin, MKP Szczecinek, Wieża Postomino i rewelacyjnie poczynający sobie tej jesieni Rasel Dygowo. Bez punktów z boiska lidera wyjechała Gwardia Koszalin. W debiucie na ławce trenera Ireneusza Kościelniaka, Gwardia uległa Flocie aż 0:3. Po trzecim golu spotkanie zostało przerwane na kilka minut, po tym jak na murawę wbiegli kibice z Koszalina.

Z dołka wygrzebać się nie mogą piłkarze Olimpa Gościno, którzy przegrali siódmy mecz z rzędu. Od siedmiu kolejek na zwycięstwo czeka Mechanik Bobolice.
Wyniki i strzelcy bramek:

Wieża Postomino - Błękitni II Stargard 3:1 (1:1)
1:0 Wójcik (9.), 1:1 Frankowski (23.), 2:1 Wójcik (77.), 3:1 Słowiński (82.)

Bałtyk Koszalin - Kluczevia Stargard 1:0 (1:0)
1:0 Cybula (45+1)

Orzeł Wałcz - Rasel Dygowo 3:5 (1:4)
0:1 i 0:2 Włodarczyk (8. i 11.), 0:3 Duwe (13.), 1:3 Hermanowicz (27.), 1:4 Włodarczyk (35.), 2:4 Popiołek (52.), 2:5 Szubert (85.), 3:5 Kowalczuk (87.)

Wybrzeże Rewalskie Rewal - MKP Szczecinek 1:3 (1:0)
1:0 Lisiak (25. karny), 1:1 Kuzio (54.), 1:2 Jurjewicz (67.), 1:3 Kuzio (78.)

Hutnik Szczecin - Mechanik Bobolice 3:1 (1:0)
1:0 Kowalczyk (22.), 1:1 Gorajski (48.), 2:1 Kowalczyk (78.), 3:1 (89. samob.)

Chemik Police - Olimp Gościno 2:0 (1:0)
1:0 Dąbrowski (2.), 2:0 Honda (90+1)

Flota - Gwardia 3:0 (2:0)
1:0 Staniszewski (5. karny), 2:0 i 3:0 Karaman (24. i 54.)

Pozostałe wyniki: Gavia Choszczno - Iskierka Szczecin 0:1 (0:1), Dąb Dębno - Biali Sądów 2:2 (1:1).
W tabeli prowadzi Flota (24 pkt) przed Bałtykiem (21) i Iskierką (19). Tabelę zamyka Olimp (1 pkt), a w strefie spadkowej są także Dąb (4) i Mechanik (5).