Zwycięstwa na koniec roku. Prawie 90 bramek dla Koszalina i Sianowa

kmb
Natalia Striukowa z EPK (z piłką) rzuciła w Lubinie 13 bramek
Natalia Striukowa z EPK (z piłką) rzuciła w Lubinie 13 bramek Radek Koleśnik
Niecodzienne widowisko zobaczyli kibice w Lubinie.

W meczu w ramach 9. kolejki rozgrywek - ostatniej w tym roku i jednocześnie kończącej pierwszą rundę, padło aż 85 bramek, a walka trwała do ostatnich sekund. Choć wydawało się po pierwszej połowie, że gospodynie nie wypuszczą zwycięstwa z rąk, stało się jednak zgoła inaczej. Ostatecznie na swoją korzyść mecz rozstrzygnęły podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego, tym samym umacniając się na podium rozgrywek na półmetku sezonu.

Świetną serię notują podopieczne trenera Mariusza Dobrzenieckiego. Drużyna Morskiego Sianów wygrała trzeci mecz z rzędu i w dobrych humorach zakończyła pierwszą część sezonu. Sianowianki nie dały szans zbierającej cięgi od każdego Sparcie Gubin, kontrolując przebieg rywalizacji od początku do końca. A końcowy wynik tylko potwierdza tę dominację.

Teraz zawodniczki czeka długa przerwa w rozgrywkach, bowiem te na ligowe parkiety wrócą dopiero w dniach 16-17 lutego. Wtedy to drużyny z regionu zagrają w meczach wyjazdowych: Energa Politechnika ze Spartą Gubin,a Morski Sianów z KPR Kobierzyce II.

Zagłębie II Lubin - Energa Politechnika Koszalin 42:43 (24:20)
EPK: Suchowiak, Sawczuk - Breitenbach 2, Striukowa 13, Dobrzańska, Gajdzis 6, Antczak, Karwas, Bilecka 3, Ber 1, Matczak 15, Neuman 3.

Sparta Gubin - Morski Sianów 27:45 (16:20)
Morski: Daria Mocarz, Markowska - Haraszczuk, Szkołuda 4, Włodarczyk 3, Radoch 2, Niełacna, Daud 4, Dorawa 1, Sikora 13, Dominika Mocarz 1, Madera 1, Sadecka, Kuc 13, Deszkiewicz, Kopania 3.