Zwycięstwo Kospel Gwardii Koszalin na koniec sezonu [ZDJĘCIA]

W przedostatniej, 21. kolejce I ligi mężczyzn, Kospel Gwardia Koszalin odniosła swoje 16 zwycięstwo w sezonie. Jacek Wójcik

Dla koszalińskich szczypiornistów był to zarazem ostatni występ w rozgrywkach 2021/22. Mecz z 22. serii rozegrali awansem w marcu, pokonując w Olsztynie Szczypiorniaka 30:21.

Stawką niedzielnego meczu była druga lokata w tabeli na koniec sezonu. Zarówno Gwardia, jak i USAR Kwidzyn przystępowały do gry z takim samym dorobkiem 45 punktów. Rywale w ostatniej kolejce zagrają u siebie z KPR Elbląg i nie powinni mieć problemu z dopisaniem do dorobku 3 pkt. Stąd też Gwardia musiała wygrać bezpośredni mecz, żeby nie oglądając się na rywala, zakończyć sezon na 2. miejscu. Dodatkowym warunkiem było zwycięstwo różnicą co najmniej 2 goli (w pierwszym meczu USAR wygrał u siebie 27:26).

Spotkanie było wyrównane przez 45 minut. Ostatni kwadrans należał do Gwardii. Seria pięciu trafień między 45. i 52. min, ustawiła gospodarzy w korzystnej sytuacji. Nie do zatrzymania był w tym fragmencie Dawid Szcześniak (3 gole), który wziął na siebie ciężar w ataku, gdy odcinany był najlepszy strzelec I ligi, Maksym Kruczkow. Na prowadzenie 25:19 mocno też zapracował znakomity między słupkami Henryk Rycharski (MVP meczu).

Świetne wejście miał Michał Łapucha, który w krótkim odstępie czasu trzy razy trafił ze skrzydła na prowadzenie 28:20 w 55. min. Goście poderwali się jeszcze serią 3 goli, ale za chwilę w ten sam sposób odpowiedziała Gwardia, pieczętując wygraną w meczu i drugą lokatę w rozgrywkach.

- Zależało nam na tym, żeby zakończyć ten sezon na 2. miejscu. Walczyliśmy, cały zespół zagrał fajnie - ocenił skrzydłowy Gwardii, Kola Maliarewicz, który wrócił na ostatni mecz sezonu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

- Goście w pierwszej połowie stwarzali nam trudności. W drugiej przejęliśmy inicjatywę, zagraliśmy tak jak powinniśmy i stąd taki wynik. Cieszymy się z tego drugiego miejsca. Nie jest to wprawdzie pierwsze, ale czujemy się jak zwycięzcy, bo było dużo problemów i zawirowań - dodał trener Piotr Stasiuk.

Kospel Gwardia Koszalin - USAR Kwidzyn 32:24 (15:14)
Gwardia: Rycharski - Maliarewicz 6, Szcześniak 8, Radosz 3, Goerig, Jakutowicz, Kruczkow 5, Łapucha 5, Skiba 1, Kurowski, Derdzikowski 4.
USAR: Wysocki, Kiepulski - Szwed 4, Werra, Zelek 2, Janiszewski 2, Sonnenfeld 10, Wróblewski, Boryń 1, Rozwadowski 3, Raczkowski 1, Preuss 2, Ciss, Orzłowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0