Zwycięstwo koszykarzy

Adam Wójcik po raz kolejny był liderem polskiej drużyny.
Adam Wójcik po raz kolejny był liderem polskiej drużyny. Fotorzepa
Trwa znakomita passa polskich koszykarzy w eliminacjach Mistrzostw Europy Hiszpania 2007. Wczoraj w Starogardzie Gdańskim podopieczni trenera Andreja Urlepa pokonali Ukrainę 74:58 (26:18, 17:17, 20:9, 11:14).

Była to trzecia wygrana z rzędu biało-czerwonych, którzy umocnili się na prowadzeniu w grupie A i są coraz bliżej pierwszego od 9 lat awansu do finałów.
Tylko na początku pierwszej kwarty gracze Ukrainy byli równorzędnymi partnerami dla Polaków. Od stanu 9:8 dla gości nasz zespół zdobył 13 punktów, tracąc zaledwie 2 i objął 10-punktowe prowadzenie. Doskonałą dyspozycję od pierwszych minut sygnalizował Adam Wójcik (18 pkt w pierwszej połowie). W drugiej kwarcie gra wyrównała się, ale po 20 minutach Polacy mieli 8 pkt przewagi.
Koncert gry naszego zespołu oglądaliśmy w 3. kwarcie. Znakomita gra defensywna naszej drużyny zupełnie wybiła Ukraińców z rytmu. Goście seryjnie popełniali straty albo "łapali" faule w ataku. Przewaga naszego zespołu sięgnęła 19 pkt (59:40). Na początku ostatniej kwarty goście odrobili kilka punktów, ale tym razem Polacy nie dopuścili do nerwowej końcówki. Skład i punkty: Wójcik 24, Pluta 13, Dylewicz 11, Roszyk 7, Hyży 6, Koszarek 6, Szewczyk 4, Skibniewski 2, Ignerski 1, Sarzało 0, Korytek 0. W rozegranym we wtorek meczu Bułgaria nieoczekiwanie uległa Szwecji 82:90.
W sobotę Polska podejmie w Bydgoszczy Szwecję. Na wyjeździe górą był nasz zespół 81:75.