12. Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej w Koszalinie za nami! [ZDJĘCIA]

Na starcie 12. Górskiego Półmaratonu Pętli Tatrzańskiej stanęło ponad 200 osób.
Na starcie 12. Górskiego Półmaratonu Pętli Tatrzańskiej stanęło ponad 200 osób. Dawid Jaśkiewicz
W sobotę na Górze Chełmskiej w Koszalinie zorganizowana została kolejna edycja Górskiego Półmaratonu Pętli Tatrzańskiej. Na starcie biegu stanęło blisko 200 osób.

Start i meta biegu znajdowały się na placu między sanktuarium, a wieżą widokową na Górze Chełmskiej. Podobnie jak w poprzednich latach, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem biegaczy, nie tylko z regionu, ale i z innych zakątków kraju.

Podczas biegu uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse - półmaratonu, czyli 21,1 km oraz 10,5 km.

Warto dodać, że decyzję o wyborze dystansu biegacze mogli podjąć w trakcie rywalizacji, po ukończeniu pierwszego okrążenia, które liczyło 10,5 km.

Na dystansie 10,5 km zwyciężył Mateusz Witkowski, przed Marcinem Starszakiem i Krzysztofem Rudnikiem. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Wrotecka, przed Weroniką Spolską oraz Ewą Mączyńską.

Na dystansie półmaratonu jako pierwszy na mecie zameldował się Miłosz Szkołuda, przed Januszem Żywickim oraz Jackiem Wojciechowiczem. Wśród kobiet zwyciężyła Wioletta Murawska, przed Magdaleną Komorowską i Agnieszką Drabkowską.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Do najlepszych trafiły również puchary i dyplomy.

To nie koniec biegowych imprez w Koszalinie w nadchodzących dniach. Już 10 lipca zorganizowany zostanie Bieg po Moście Powstańców Warszawskich w ciągu alei Monte Cassino. Po nagrodzeniu zwycięzców, nowy wiadukt zostanie otwarty dla ruchu. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 5 kilometrów (trzy pętle po 1,67 km).