300 PLUS Wnioski ONLINE. Kiedy wypłata 300 plus? Dla kogo program 300 + Zasady przyznawania wyprawki szkolnej 20.02.2020

Fitz
300 PLUS WNIOSKI ONLINE
300 PLUS WNIOSKI ONLINE archiwum
Program Dobry Start to 300 zł corocznego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Przysługuje bez względu na dochód w rodzinie, na każde uczące się dziecko do 20 roku życia lub do 24 lat w przypadku ucznia niepełnosprawnego. Wnioski ONLINE o 300 plus, jak złożyć wniosek o 300 plus, sprawdź zasady przyznawania wyprawki szkolnej.

Zaczął się nabór wniosków o wyprawkę 2019 – 300 plus na uczniów. Komu przysługuje. Kiedy wypłata 300 plus.

Od kiedy? Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową). Ci, którzy nie zdążą załatwić formalności podczas wakacji, mogą to zrobić najpóźniej do 30 listopada. To ostateczny termin – później prawo do świadczenia wygasa. 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego będzie wypłacone do końca września, jeśli wniosek wpłynie w czasie wakacji.

Już można składać wnioski o 300 plus

Wniosek o świadczenie edukacyjne 300 plus – podobnie jak o 500 plus na każde dziecko – można składać:

 • od 1 lipca poprzez stronę empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną,
 • od 1 sierpnia w formie papierowej.

300 plus ONLINE: (WZÓR) Jak złożyć wniosek o wyprawkę dla ucznia. 2.07.2019 Kiedy wypłata 300 zł? [WZÓR TERMINY, ZASADY]

Uwaga! Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po 30 XI nie zostaną rozpatrzone.

Gdzie złożyć wniosek o 300 plus

Wniosek o szkolne świadczenie można złożyć w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń).

Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Uwaga! W przypadku dzieci w pieczy zastępczej i uczniów usamodzielnionych nie ma zastosowania droga elektroniczna (do powiatowego centrum pomocy rodzinie).

Kiedy wypłata 300 plus

Jak zapewnia resort rodziny, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Jeśli wniosek wpłynie we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Uwaga! Świadczenie Dobry Start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz do zerówki w przedszkolu lub szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i dla dorosłych.

Świadczenie 300 plus jest niezależne od dochodu rodziny. Przyznawanie i wypłata to zadania zlecone przez administrację rządową gminom, a w przypadku uczniów pozostających w pieczy zastępczej lub usamodzielnionych – powiatom.

Komu dokładnie przysługuje 300 plus?

Jednorazowe świadczenie w związku z rozpoczęciem przez dziecko roku szkolnego należy się:

 • rodzicom,
 • opiekunom faktycznym,
 • opiekunom prawnym,
 • rodzinom zastępczym,
 • osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka,
 • dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych,
 • dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych,
 • osobom uczącym się.

Kiedy 300 plus nie przysługuje

Świadczenie Dobry Start nie przysługuje, gdy dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej, jeśli zapewnia pełne utrzymanie, a także na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego w zerówce i na przedszkolaki.

300 plus na dziecko - wyprawka nie dla każdego. Kto dostanie...

Podstawą do wypłacenia wyprawki 300 plus będzie wypełnienie prawidłowo wniosku i złożenie go w terminie. Pamiętajcie, że dochody przy staraniu się o świadczenie 300 plus nie będą brane pod uwagę, tak jak ma to miejsce w przypadku 500 plus.
Świadczenie dobry start będzie wypłacane na wniosek:

 • rodzica

 • opiekuna prawnego

 • opiekuna faktycznego dziecka (przez opiekuna faktycznego rozumie się osobę faktycznie opiekującą się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka),

 • rodziny zastępczej, osoby prowadzącej rodzinny domy dziecka, dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej, dyrektora regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej

 • osobie uczącej się (czyli pełnoletniej osobie uczącą się, niepozostającej na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony)

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 39

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adrian Bayford

Dobry dzień

Potrzebujesz pożyczki na każdy cel? Czy masz problem finansowy? Bridge Finance gwarantuje usługi finansowe dla klientów o korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną pożyczkę. Możemy dopasować każdą pożyczkę o oprocentowaniu 2% do twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami pod adresem (adrianbay0008@gmail.com)

S
SPENCER WILSON

Cześć, jestem Pan Spencer Wilson, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: spencerloan.usa@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: 18153830444

m
matciak

Dzień dobry wszystkim, którzy czytają tę wiadomość

jeśli przeżywasz ciężkie czasy lub biedę

jeśli jesteś winien długi i potrzebujesz pilnej pomocy, aby je spłacić

jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na jakąkolwiek ważną sytuację

Następnie radzę ubiegać się o już załadowaną kartę główną / bankomat, dzięki tej karcie / bankomatowi możesz codziennie wypłacać do 5000 zł codziennie przez 6 miesięcy.

Użyłem tej karty głównej / bankomatu i lubię, abyście również z niej korzystali i byli szczęśliwi.

Aby uzyskać tę kartę główną / kontakt z bankomatem: greenfinance247@gmail.com lub whatsapp 17243828037

Dzięki

S
SPENCER WILSON

Cześć, jestem Pan Spencer Wilson, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: spencerloan.usa@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: 18153830444

A
Adrian Bayford

Dobry dzień

Potrzebujesz pożyczki na każdy cel? Czy masz problem finansowy? Bridge Finance Service gwarantuje usługi finansowe klientom o korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną pożyczkę. Możemy dopasować każdą pożyczkę o oprocentowaniu 2% do twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami natychmiast poprzez (adrianbay0008@gmail.com)

A
Adrian Bayford

Dobry dzień

Potrzebujesz pożyczki na każdy cel? Czy masz problem finansowy? Bridge Finance gwarantuje usługi finansowe dla klientów o korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną pożyczkę. Możemy dopasować każdą pożyczkę o oprocentowaniu 2% do twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami natychmiast poprzez (adrianbay0008@gmail.com)

M
Mr Barry

Potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej?

Czy chcesz refinansować swoją firmę?

Nasza firma ma siedzibę w Azji, Ameryce i Europie. Udzielamy pożyczki każdej osobie i firmie według stopy procentowej 2% rocznie. Więcej informacji na e-mail wongafinancesloans@gmail.com, numer telefonu: 1 (732) 708-4323

G
Gość

Witam, jestem Anna Weichhaus, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Czy masz długi? Czy masz zły kredyt? Czy zostałeś odrzucony przez bank, jeśli potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie własnej inwestycji biznesowej? Udzielam pożyczki na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i pożyczek na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną teraz: annaweichhaus11@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: 15174314376

G
Gość
2 września, 18:13, Gość:

Mam pytanie. Jeśli jestem osobą dorosłą , mająca dzieci i ucząca się w liceum dla doroslych też dostanę 300 ? Druk wniosku jest taki sam jak dla dzieci?

15 września, 18:14, Gość:

Nie dostaniesz. Poczytaj komu przysluguje

22 października, 20:20, Gość:

Dostaniesz złóż wniosek ja też ucze się w liceum dla dorosłych i dostanę 300

Jeśli masz poniżej 21 lat oczywiście

G
Gość
2 września, 18:13, Gość:

Mam pytanie. Jeśli jestem osobą dorosłą , mająca dzieci i ucząca się w liceum dla doroslych też dostanę 300 ? Druk wniosku jest taki sam jak dla dzieci?

15 września, 18:14, Gość:

Nie dostaniesz. Poczytaj komu przysluguje

Dostaniesz złóż wniosek ja też ucze się w liceum dla dorosłych i dostanę 300

G
Gość

18 października a świadczenie nie wpłynęło-Kraków .

G
Gość
26 września, 17:11, Gość:

Czy ktos z Warszawy dostal juz 300 plus? Jutro Piatek a przelewu ciagle brak...

27 września, 11:11, Gość:

Wlasnie pieniadze wplynely na konto.

Miasto Warszawa.

2 października, 14:35, Gość:

Dzisiaj 02.10 a u mnie wciąż nie ma

W Wielkopolsce też jeszcze nie ma bo wybory się zbliżają i muszą mieć na reklamy i na paliwo.... Co z tym zrobić ja powinno być wypłacone do koncz września, jest październik nadal nic.... Składać zawiadomienie do prokuratury..... Pisać o odsetki za zwłokę.... Oni tak robią..... Chanba.

G
Gość
26 września, 17:11, Gość:

Czy ktos z Warszawy dostal juz 300 plus? Jutro Piatek a przelewu ciagle brak...

27 września, 11:11, Gość:

Wlasnie pieniadze wplynely na konto.

Miasto Warszawa.

Dzisiaj 02.10 a u mnie wciąż nie ma

G
Gość
27 września, 17:01, Gość:

Ktoś z Białej Podlaskiej dostał już?

jestem ciekawa bo u mnie tez nie ma

G
Gość

Ktoś z Białej Podlaskiej dostał już?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3