37 medali pływackich Mastersów z Koszalina

red
W odbywającym się w miniony weekend VIII Międzynarodowym Meetingu Pływackim Masters pływacy TKKF KOSZALIN MASTERS wywalczyli 37 medali i po raz pierwszy w czteroletniej historii sekcji wrócili do domu z pucharem za zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Podczas dwudniowej rywalizacji na szczecineckim basenie koszalinianie zaprezentowali się rewelacyjnie. Dziesięcioosobowa drużyna z koszalińskich pływaków startowała w składzie:
Agnieszka Paziewska, Joanna Stankiewicz- Majkowska, Małgorzata Markowska, Wioletta Pawliczek, Dorota Gudaniec, Jarosław Winiarczyk, Michał Pieślak, Andrzej Michałkowski, Jakub Kielar i Sylwester Myśliwiec.

Niekwestionowaną liderką okazała się Agnieszka Paziewska, która zdobyła 4 złote medale, w tym na 100m stylem dowolnym w bardzo dobrym czasie 1,15,40 (kategoria D). Również pozostałe zawodniczki osiągnęły dobre wyniki - Wioletta Pawliczek na 100 stylem grzbietowym - 1,27,15 (kategoria C), Dorota Gudaniec na 400m stylem dowolnym - 6,14,46 (kategoria G), i Joanna Stankiewicz - Majkowska na 100m stylem zmiennym - 1,38,81 (kategoria D). Małgorzata Markowska na dystansie 100m style zmiennym w kategorii D osiągnęła bardzo dobry rezultat - 1:29,80. Łącznie koszalinianki zdobyły 9 złotych medali, 8 srebrnych i 2 brązowe.

Wśród koszalinian prym wiódł Jarosław Winiarczyk, który zdobył łącznie 4 medale w kategorii D (3 złote i 1 srebrny) i ostatecznie został sklasyfikowany na 8 miejscu spośród wszystkich zawodników meetingu. Jego zwycięski czas na 400m stylem dowolnym - 5:14,16 to wynik z samej czołówki w kategorii D. Michał Pieślak w konkurencji 50m stylem dowolnym ponownie (po 25 latach przerwy) ponownie osiągnął wynik poniżej 30 sekund - 0:29,34. Andrzej Michałkowski dwukrotnie stawał na podium w konkurencjach 50 i 100 m stylem klasycznym kategorii I. Jakub Kielar w starcie na 50 m stylem motylkowym uzyskał czas 0:28,62, co jest siódmym wynikiem w historii, w kategorii D w Polsce.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również Sylwester Myśliwiec, w swoim debiucie w zawodach masters, po niespełna 8 miesiącach trenowania w koszalińskiej sekcji, zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.

Jednak największej satysfakcji dostarczyły Koszalinianom sukcesy w wyścigach sztafetowych. W konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym w kategorii C dwa pierwsze stopnie podium należały do koszalinian. W konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym sztafeta kategorii D zajęła pierwsze miejsce, a w kategorii C - drugie.

Należy również podkreślić świetną organizację zawodów i miłą atmosferę, które po raz kolejny zapewnili organizatorzy - Szczecineckie Towarzystwo Pływackie Masters Szczecinek. Koszalinianie miło zapamiętają szczecineckie zawody i z pewnością wrócą do Szczecinka za rok aby powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.