50 minut to za mało. Gwardia Koszalin przegrała w Płocku

Marek Jakutowicz (z lewej) był najskuteczniejszym zawodnikiem Gwardii w meczu z Wisłą II Radosław Brzostek
Gwardia Koszalin nie wykorzystała szansy na wygraną, tracąc prowadzenie w końcówce.

Znów nie udał się koszalińskim szczypiornistom mecz wyjazdowy, choć tym razem było naprawdę blisko. W starciu w ramach 12. kolejki rozgrywek - ostatnim w tym roku kalendarzowym meczu o punkty dla gwardzistów - lepsi okazali się gospodarze.
Podopieczni trenera Piotra Stasiuka zaskoczyli rezerwy Wisły.

W pierwszej połowie praktycznie cały czas prowadzili, grając konsekwentnie i na wysokiej skuteczności w ataku, dzięki czemu udawało się nadrabiać błędy w defensywie.

Pięciobramkowa przewaga do przerwy musiała napawać optymizmem przyjezdnych na drugą część spotkania. Gwardia do 37. minuty prowadziła zdecydowanie (25:18), ale ekipę Wisły II musiało to mocno podrażnić, bo ci zaczęli odrabiać straty. Nie na tyle jednak, by Gwardia nie prowadziła. Mimo 50-procentowej skuteczności z rzutów karnych (dwa rzucone, dwa nie), jeszcze w 48. minucie było 31:26 dla Gwardii.

Przewaga zaczęła jednak topnieć, dały o sobie znać dynamika i wytrzymałość. Goście zaczęli opadać z sił, popełniali więcej błędów, oddawali nieprzygotowane rzuty. I to się zemściło, bo ostatnie minuty należały do ekipy z Płocka. Jeszcze w 58. minucie było 34:34, a horror trwał niemal do ostatnich sekund. Jak podsumował trener Stasiuk, 50 minut bardzo dobrej gry to za mało.

Orlen Wisła II Płock - Gwardia Koszalin 37:34 (15:20)

Wisła II: Ruciński, Rybicki - Koziński 1, Janiszewski 1, Kondracki 4, Rekosz, Olkowski 7, Rupp 13, Wołowiec 7, Zaremba 4.
Gwardia: Bugaj, Gryzio - Szymko, Steege 3, Czerwiński 6, Hertig 3, Laskowski 2, Goerig 3, Kiciński 7, Jakutowicz 8, Dzierżawski 1, Urbański 1.