500 plus, i świadczenia takie jak 300 plus na wyprawkę szkolną dla ucznia, czy matczyne emerytury to nie wszystko. PiS chce zmiany w podatkach i po takich programach jak 500 plus, czas na zaprezentowanie propozycji, które będą promować ludzi aktywnych zawodowo. Wśród nich ulga w PIT i zwiększenie kosztów uzyskania przychodu. Propozycje zmian w podatkach przygotowane zostały przez Minister Finansów - Teresę Czerwińską. Czy to początek nowego etapu i po programach społecznych jak 500 plus czas na budowanie klasy średniej i aktywizację zawodową Polaków?

500 plus to nie wszystko. Pis chce zmian w podatkach

Prawo i Sprawiedliwość po programach socjalnych takich jak np. 500 plus postawi teraz na aktywizację zawodową Polaków? Wiele na to wskazuje - jak wynika z rozliczenia resortu finansów, budżet państwa jeszcze w tym roku jest w stanie udźwignąć zmiany, których koszt wynosi nawet 8-10 mld złotych.

PiS chce pójść krok dalej i obniżyć podatki. Wśród propozycji ulg podatkowych, które trafiły na biurko premiera Mateusza Morawieckiego znajdują się przygotowane przez Minister Finansów - Teresę Czerwińską dwa postulaty:

  • zwiększenia kosztów uzyskania przychodu, tak by w kieszeniach pracujących Polaków zostało łącznie 10 mld złotych,
  • nowa ulga w PIT przeznaczona dla osób pracujących - koszty nie są znane, ale wiele wskazuje na to, że chodzić może o kilka miliardów złotych.

Obniżenie podatków, które proponuje Prawo i Sprawiedliwość, promować by miało osoby aktywne zawodowo. Podkreślić jednak należy, że w obecnej chwili tzw. "klin podatkowy", czyli suma wszystkich danin, którymi obciążone jest wynagrodzenie stanowi średnio 37 proc. jego wysokości.

Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte w najbliższych tygodniach.

500 plus i programy społeczne od PiS

500 plus to program znany pod nazwą Rodzina 500 plus. Wśród programów społecznych, które PiS zaproponował Polakom znalazły się również:
300+ - pomoc wsparcia dla uczących się dzieci, dzięki którym rodzice dostają 300 złotych na wyprawkę szkolną
Mama Plus - program emerytur dla matek, które urodziły min. 3 dzieci
Mieszkanie Plus - program mający wspierać tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania.