MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja: Plac Obywatelskiego Nieposłuszeństwa w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Grupa kilkudziesięciu mieszkańców Koszalina odpowiedziała we wtorek na apel radnego miejskiego Błażeja Papiernika (Koalicja Obywatelska), który zorganizował na placu przed ratuszem akcję pod hasłem „Plac Obywatelskiego Nieposłuszeństwa”.

- Kiedy w 2018 r. organizowałem Parlament Dzieci i Młodzieży w miejsce odwołanego Sejmu Dzieci i Młodzieży, wiedziałem, że nie będzie to ostatni wyraz mojego sprzeciwu wobec działań partii rządzącej. Dziś to uczucie towarzyszy mi wielokrotnie mocniej, niż wtedy. I nawet mimo stanu epidemii, nie możemy milczeć. Mam bowiem dość patrzenia, jak niszczą i korumpują nam Polskę. Plac Obywatelskiego Nieposłuszeństwa jest moim wyrazem buntu wobec destrukcyjnej władzy Zjednoczonej Prawicy - zapowiedział Błażej Papiernik na FB informując o wtorkowej akcji.

Wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego - w maskach, rękawiczkach, w odległości po dwa metry pomiędzy uczestnikami. Na pierwszy plan wybijały się transparenty KOD. Wokół zbierali się przechodnie. W spotkaniu wzięła m in. udział posłanka Małgorzata Prokop - Paczkowska. - Niestety, rząd nie chciał zalegalizować klęski żywiołowej. Teraz naprędce jest głosowana ustawa w sprawie wyborów - mówiła.

Błażej Papiernik odczytał postulaty skierowane do rządu, wśród nich wymienił m. in. żądanie wprowadzenia klęski żywiołowej w związku z panującą pandemią oraz organizacji wyborów prezydenckich przez PKW. Zaapelował także o możliwość organizowania legalnych zgromadzeń. - Z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale chcemy się spotykać - mówił.
Następnie wszyscy przeszli przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zobacz także: Protest KOD przed Sądem Okręgowym w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński